Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bajban vagyok,50ccm robogó...

Csehistvan kérdése:

Bajban vagyok,50ccm robogó vezetése jogsi nélkül. Bajban vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egyik barátommal 2.-en mentünk 1 50ccm-es robogóval jogsi nélkül és valaki bejelentette és elkaptak a rendőrök, írtak ilyen papírt.Jogsi nélküli vezetés és "lopott" (anyám robogója de ő nem tudot rolla hogy elvittem) 15 éves vagyok és ezlött nem voltdolgom rendőrökkel igzoltatásom se volt.Földúton mentünk de mentünk 500 métert egy ilyen nem forgalmas köves úton.Ennyi lenne a vétkem.Mit kaphattok ezért minimum és maximum? (pénzbüntetés azt tuti szerintem)

2015. máj. 19. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Engedély nélküli vezetés:

[link]


Viszont fiatalkorú vagy, nem tudom ezek Rád is vonatkoznak-e.

A 'lopás' más kérdés, talán anyukád se tesz ellened feljelentést (ez egyébként is csak Jármű önkényes elvétele).

2015. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

>> Ennyi lenne a vétkem.


Al Capone is így kezdte...

2015. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feljelentettek szabálysértési halmazat miatt, ezek közül van fix összeges is.

Az engedély nélküli vezetés az fix 90eFt, a szabálytalan személyszállítás pedig határozatlan összegű. Tehát minimum 90 maximum 225eFt összegű lehet a bírság, illetve eltiltást is kaphatsz 2 évre maximum.

A fiatalkorúságod miatt ez mérsékelhető akár egy figyelmeztetésre is, ez az előadón és a ti hozzáállásotokon múlik.

A jármű önkényes elvétele bűncselekmény, de saját anyukád nem fog feljelenteni, ezért azt megúsztad.

2015. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Perfecto.
2015. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!