Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyetemi rendőrég?

Egyetemi rendőrég?

Figyelt kérdés

A videóban látható egyetemi rendőröknek milyen hatáskörük van, mit csinálnak pontosan? Csak egyetemen működnek, vagy diákok ellen intézkednek bárhol, mert elég komoly felszereltségük, szóval gondolom nem biztonsági őr funkciót látnak el.


https://www.youtube.com/watch?v=6e2GVLkWSBk



2015. jún. 26. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Már élőben is láttam ilyen egyetemi rendőröket (külföldi tanulmány során), de igazából csak jól felszerelt biztonsági őrök voltak.

Fegyverük nincs, csak tazerük, meg tonfa, különböző spray-k, bilincsek, meg valami speckó rádió amivel a helyi rendőrőrssel vannak kapcsolatban.

DE! Sokszor volt velük egy igazi fegyveres rendőr is, (szinte mindig volt velük egy), meg kerékpáros rendőrök is voltak sokszor a campus területén, ők is fegyveresek voltak (igazi rendőr), meg járőröztek is errefelé.

Az biztos, hogy nem magáncég volt,szerintem a helyi rendőrségnek lehettek valamilyen osztálya, mivel többször vettem észre, hogy következő héten már ők is fegyveres rendőrök voltak kerékpáron, vagy sima járőrkocsiban (lehet ilyen beosztásszerűen kerültek az egyetemre is).

2015. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha a videón megnézed, akkor az egyenruhájukon látszik, hogy iowa state university police, szóval ez tuti az egyetem saját rendőrsége. Amúgy van ilyen, főleg USA-ban, filmekben is láttam már, csak nem tudom, milyen hatskörük van, mit csinálnak pontosan, stb, mert a videóban is látszik, hogy komoly felszerelésük van
2015. jún. 26. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2015. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom abból ered a funkciójuk, hogy az Egyetemeknek a törvények által biztosított autonómiája miatt, saját rendőrsége lehet. Magyarországon is így van elviekben, lehetne saját rendőrsége, mert amúgy bármi bűntény történik a kampuszok területén, oda rendőrség csak rektori felhatalmazással léphet be, szóval az Egyetem az állam az államban. Csak nálunk nem vacakolnak ilyennel. Az Egyesült Államokban viszont a szövetségi felépítés miatt, és a hatáskörök sokkal szétszórtabb felbontása miatt minden közigazgatási területnek, intézménynek külön rendőrsége szokott lenni. Városi rendőrség, Állami rendőrség, Megyei rendőrség, Kikötői rendőrség, Reptéri rendőrség, Vasúti rendőrség, délen Sheriffek a városi meg falusi rendőrségek, szövetségi rendőrség (FBI). Szóval nagyon szeretik, ha külön vannak bontva a hatáskörök és ezek függetlenül működhetnek. Ebbe pont beleillik, hogy a nagyobb egyetemeknek is saját rendőrségük legyen.
2015. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

......."Magyarországon is így van elviekben, lehetne saját rendőrsége, mert amúgy bármi bűntény történik a kampuszok területén, oda rendőrség csak rektori felhatalmazással léphet be.".....

Orbitális baromság........

2015. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az USAban az egyetemi rendor ugyanolyan akademiat vegzett, feleskudott rendor, mint barmelyik masik varosi rendor. A kulonbseg az, hogy o kozvetlenul az egyetemtol kapja a fizeteset es nem a varostol. A hataskore ugyanaz, mint a tobbi rendornek. Gyorshajtesert o is megallithat es ad egy buntit. De ok ritkabban cirkalnak az utakon szabalysertok utan kutatva, mert idejuk nagy reszet campuson toltik. Eleg komoly a felszereltseguk? Mire gondolsz? Minden rendorsegnek nagyon komoly a felszerelese.


Amugy ez a video csak egy propaganda ennek az egyetemnek a rendorei reszere. A rendor image nagyon sokat szamit itt kint. Jobban is meg vannak becsulve mint otthon es a nagy atlaggal is jobb a kapcsolatuk. Mikor mentel utoljara oda egy zsernyakhoz beszelgetni mert vmi kerdes mar napok ota furdalta az oldalad? Az itteni rendorokhoz (amikor nem akcioban vannak) barmikor oda lephetsz es altalaban normalisan/kozvetlenul el lehet veluk fecsegni. Az image most mindennel fontosabb, hogy egyre tobb balhet nyomat a media az emberek arcaba rendori tulkapasokrol.


Sok egyetem/foiskola bizgtonsagi oroket (is) alkalmaz. Az egyenruhajukrol es a jelvenyukrol lehet oket megkulonboztetni.


Ugyanez vonatkozik a repteri rendorsegre. Airport Police feliratot latsz a kocsin es foleg a repter korul vannak, de ha epp a varos masik vegeben van dolga es tanuja egy bolti rablasnak ugyanugy kozbeavatkozhat mint a nem-repteri rendorok.


A kulonbseg koztuk es a sima rendor kozott (a fizetesen kivul....altalaban az egyetemi rendor nem keres olyan jol mint a 'hagyomanyos' rendor) az, hogy ok korulmenyekre specifikalodott tovabbkepzest kapnak. Ok ismerik az egyetem teruletet, az epuleteket, ismerik a diakokat/tanarokat, mik a gondok, mikre kell figyelni. Aprosagok amikbe egy varosi rendor nincs 'beavatva'.

2015. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld mindenkinek
2015. jún. 26. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Multkor láttam egy SOTE egyetemi őrséget egy fekete terepjáróval...

Hihetetlen h a fa@zságokra MINDIG van pénz ebben az országban!!!!!

2015. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!