Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a magánindítvány lényege?...

Mi a magánindítvány lényege? Milyen költségekkel jár? Milyen büntetések várhatóak?

Figyelt kérdés

Könnyű testi sértés miatt tettem feljelentést. Azt hittem a rendőrségre idéznek be, de most a bíróságtól jött levél, hogy magánvádas eljárásomhoz 5000 Ft-os illetéket rójak le.

Nem elég, hogy megvernek, még fizessek is? Ha nem fizetek, akkor még a tettes röhöghet is rajtam? A látleletért is fizettem és még most is?


8 napon belüli sérüléseim voltak. Mivel közvetlen családtagomtól szenvedtem el, nem szeretném, hogy büntetlen legyen.


Milyen tárgyalások várhatóak???


2008. szept. 3. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés esetén - a sértett magánindítványára megindult eljárásban - a vádat nem az ügyész, hanem a sértett mint magánvádló képviseli. A terhelt bűnösségének bizonyítása a magánvádlót terheli, így az általa emelt vád tekintetében megilletik a vád képviseletével járó jogok. Bár a magánvádló az ügyész "helyén" szerepel a perben, az ügyészi hatósági-közhatalmi jogosítványai természetesen nem illetik meg, így pl. nem rendelhet el kényszerintézkedést, nyomozást és nem is végezhet nyomozati cselekményeket. A magánvádló a vádat indokolás nélkül elejtheti, ha azonban az ügyész korábban a vádképviseletet a magánvádlótól átvette - ezt bármikor megteheti -, az ügyész csak elállhat a képviselettől, ezután a vádat ismét a magánvádló fogja képviselni.

A kizárólag magánvád alapján folyó eljárás illetéke 5000 ft. Akkor nem kéne fizetni illetéket, ha a vádat az ügyész képviseli, de a könnyű testi sértés nem ilyen, ott te képviseled a vádat.

A tárgyalás menetét elég hosszú lenne leírni,nagyon összetett de a Büntető eljárási törvényben megtalálod.(Be)

2008. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Jaj de szépen mellébeszélt :D Minden olyan esetben mikor a rendőrség a nyomozást nem kell hogy lefolytassa mert az nem tartozik a szerepkörükhőz csak magánvádas eljárással mehet.A családon belüli dolgok ha zürősek és nem folyik vér rendszerint ilyen úton mennek tovább.nem vagy köteles a családtagodra terhelő vallomást tenni, ez is egy ilyen dolog.De mivel a sértett is te vagy és mivel a könnyű testi sértést nem akarod szó nélkül hagyni, szépen egy halom lové megfizetésére fognak kötelezni ami annak tekintetében hogy elég kétséges a bizonyíthatósága és a büntetés is maximum a perköltség megtéritése lesz, szóval nem érdemes.Nekem volt egy ögyem ahol sértetként egy családon belüli lopás áldozata lettem és a rendőrség megtagadta a nyomozást, elég volt hogy az illető valótlant állított.1 állítás 1 tagadás.Úgyhogy peren kívüli egyesség lett a vége.Te is jobban járnál vele hidd el.Deha folytatod akkor jo sok pénzt gyüjtsél mert csak azt fogod szorni és majd rajtad röhögnek.Ilyen esetben jobban jártál volna ha viszonzod a támadást aztán adok-kapok módjára elintézitek.
2008. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a mostohafiam támadott meg, a rendőrség is kinn volt, rendőrségi jegyzőkönyv van, hogy elismeri a támadást.

De ha most hagyom magam, akkor mi lesz? 4-en vannak fiútestvérek.

Már válok az apjuktól, de a fiúk fenyegetőznek. Érdemes most hagynom magam és aztán pedig majdcsak egyszer jól megvernek engem vagy az én 2 saját gyerekemet?

Hozzáteszem nem vagyunk kisebbség, csak rosszul választottam meg a 2.-ik férjemet.

Ha hagyom magam, akkor legközelebb mit tesznek velem?

2008. szept. 7. 06:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem semmiképp ne hagyd magad. Én 5 évet húztam le, büntető ügyes ügyvéd mellett, és amit a második hsz leírt, az csak az esetek nagyon kis százalékában van úgy. Normális esetben minden megy a maga hivatalos útján, nem lehet úgy hozzáállni, hogy peren kívül egyezzünk meg, meg üssünk vissza, ott is te húznád a rövidebbet.Egyébként, ha válsz, akkor gondolom van ügyvéded is, kérheted pl a távoltartó végzést is. Én elhiszem, hogy rosszak a tapasztalataid, de hidd el, nem az újságokban meg a retek bulvárműsorokban látható sztorikból kell kiindulni, hogy biztos akkor neked se sikerül meg téged is összevernek.

Ja, és a magánvád, nem azokban az esetekben kap szerepet, amikor a rendőrség nem közreműködhet úgymond, hanem csak ott, ahol az első válaszban fel van sorolva.

2008. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!