Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos volt ez a rendőr részéről?

Jogos volt ez a rendőr részéről?

Figyelt kérdés

Be vagyok jelentve egy lakásba, ahol ott vannak a cuccaim.

A szomszédok és a tulajdonos viszont nem enged be és visszaél a holmimmal (használja, a felét el is adogatta)


Rendőrt hívtam és megkértem őket, hogy segítsenek bejutni a lakásba (ahova be vagyok jelentve és ott van a holmim)


Majd mivel a tulajdonos ebbe nem egyezett bele, ők "nem tehetik" nem engedtek be. Azt tanácsolták bíróságon kell elintéznem az ügyet, ők ebben nem tudnak segíteni.


Nos mi ebben az igazság? Ha kitesznek a lakcímemről valóban csak polgári peres úton juthatok oda vissza? Vagy a rendőr nem ismerte eléggé a jogszabályokat?


2015. júl. 27. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A bejelentett lakcímedre minden egyes esetben bejuthatsz. A rendőrnek pedig kötelessége segíteni. Tégy panaszt a felettesüknél!
2015. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A felettese mondta, hogy nem engedhet be . (ügyeletes tiszt) lehet panaszkodni szerintem, de ezek nem fognak beengedni oda.
2015. júl. 27. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Teljesen mindegy, hová vagy bejelentve. Az számít, hogy van-e érvényes bérleti szerződésed. Bejelentkezni be lehet akárhová.
2015. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Az semmit sem jelent, hogy be vagy jelentve. Polgári peres eljárás az ha a közös vagyonközösségben nem tudtok megegyezni. Vagy szerinted a rendőr majd szag vagy méret alapján fogja vizsgálni azt, hogy kinek melyik a ruhája?


Elég ha a tulaj tartozásra hivatkozik.NEM HOGY NEM TEHET SEMMIT A RENDŐR, hanem ha tett volna azért kapott volna.


Van megoldás:bíróság.

2015. júl. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, bár olvastam az új PTK-t (amúgy régit is)

én úgy tudom sajnos igen, mert ő van birtokban

Az új PTK szerint már nincs meg a joga a bejelentett személynek, hogy bejusson a lakcímére. Ezt sajnos a sok hamis és törvénytelen bejelentkező miatt hozták - erről nyilatkoztak - Nem vicces, mert pont a hatóságok sara és az ő hibájukból megtörténhetek meg ezek. Az ingatlantulajdon védelmében van.

2015. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tulajdonjogi, vagyonmegosztási dolgokba nem szólhat bele a rendőrség, azt perben lehet érvényesíteni, úgy, hogy igazolod valamivel a tulajdonjogot.

A rendőr csak akkor dönthet ilyen esetben, ha rá lenne írva mindenre, hogy kié.

2015. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!