Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a bűnözőket faji hovatartoz...

Ha a bűnözőket faji hovatartozástól függetlenül elítéli akkor miért utálja a cigányokat?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, ő hungarista.


Szoktam sokat beszélgetni ilyen dolgokról vele azt mondta, hogy a cigányok szinte kivétel nélkül munkakerülők, tolvajok, segélyből élnek , bűnöző életmódot élnek, kultúrálatlanok stb. és azt mondta, hogy kollektíven ítéli meg őket, mert az ő állítása szerint előbb-utóbb aki eddig jó ember volt közülük abból is előbújik a cigánykodás, hogy lopni, csalni, bűnözni, hazudni fog stb.


Szerinte a cigányoknak nincs helyük Európában, mert képtelenek együttélésre.

Hasonló a véleménye a négerekről is.


Ugyanakkor viszont azt is mondta, hogy borzalmas a közbiztonság , sokkal keményebb rendőrségre lenne szükség, és szidja a bűnözőket rendesen.



Azt mondta, hogy akik fehér létükre bűnözők, munkakerülők , lumpenek stb. ő azokat is ugyanúgy elítéli.

Nagyon rendpárti és azt mondta, hogy a bűnözőket faji hovatartozástól függetlenül elítéli.


Nem ellentmondás ez?


Vagy minden szélsőjobbos, jobbikos így van ezzel?


Ha elítéli, megveti a fehér bűnözőket, lumpeneket is stb akkor miért utálja a cigányokat, ítéli el őket kollektíven?



2015. aug. 6. 12:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
55%
2015. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Látom összegyűlt jó néhány válasz!


Azért hiszem azt, hogy ez ellentmondás amit az ismerősöm mondott mert én úgy tudtam, hogy a jobbikosok és a szélsőjobb csak a cigányokat és egyéb kissebségeket gyűlölik és a fehér bűnözőkkel semmi bajuk nincs.


Egy másik ismerősöm mondta szintén ebben a témában, hogy a szélsőjobbosok a cigányo iránit k és más etnikai kissebségek(négerek, latinok stb.) iráni utálatukat azzal indokolják, hogy az említett népcsoportok képtelenek az együttélésre, bűnöző életmódot élnek, munkakerülők stb.

És mondta, hogy akik fehér létükre bűnözők, gengszterek, lumpen mentalításúak stb. azokkal semmi bajuk nincs a szélsőjobbosoknak, sőt azt is mondta, hogy sokan közülük maguk is a lumpen réteghez tartoznak és azt mondta, hogy így hamis az az állítás, hogy a viselkedésükért, életvitelükért utálják a cigányokat

a jobbikosok, szélsőjobbosok, hogy ha ők is a bűnöző, munkakerülő, lumpen réteghez tartoznak mivel egy olyan viselkedéssel vádolják őket amit ők is csinálnak.


Elgondolkoztam, hogy lehet, hogy ez az ismerősöm mondott ostobaságot hiszen ha belegondolok a Jobbik és a szélsőjobb(Hungarista Mozgalmak) akar keménykezűbb rendőrséget, közbiztonságot.


És a szélsőjobbos diktatúrákban sokkal nagyobb(volt) a rend és fegyelem pl. a náci Németországban is üldözték és táborba zárták a bűnözőket ugye zöld háromszög volt a jelük.


Utána néztem a dolognak és a szélsőjobbos, radikális pártok vannak a bűnözés ellen legfőképpen.


Tehát akkor ezek szerint inkább az az ellentmondás ha valaki szélsőjobbos(ugye így utálja a cigányokat) és bűnöző életmódot él?


Kedves szántóvető!


Én nem vagyok fideszes de a igazad van!

Tényleg tévedtem!


"Gyere Borsodba például Monaj Felsővadász, és ráfogsz jönni mért utálják őket."


Tudom miért utálják őket de nem ez volt a kérdés!


Ja és Koplárovics Béci és Roland G!


Kérlek ne itt kezdjetek veszekedni inkább privátban!

2015. aug. 6. 16:41
 13/29 Roland G. ***** válasza:
Szó sincs veszekedésről,egy-két dolgot másképp látunk,de amint olvashatod,sok mindenben egyetértünk. :)
2015. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Roland G. ***** válasza:

11# A romák meggyilkolásával kapcsolatosan is rakhattál volna fel linket,de úgy tűnik,hogy a nem romák nem követnek el bűnözést... :)haha


Minden embercsoportnál vannak jók és rosszak is!

Aki nem érte vele egyet,az sajnos tele van gyűlölettel.Ezen kéne változtatni,és akkor élhetőbb lenne a nemzetünk.

2015. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor ezek szerint inkább az az ellentmondás ha valaki szélsőjobbos(ugye így utálja a cigányokat) és bűnöző életmódot él? "


Igen. A szélsőjobb műveltebb köreiben szokás mondani: "Én/Mi nem vagyunk rasszisták, mi csak a bűnözőket utáljuk." Aztán nesze, kémvádak, embercsempészet.


"Utána néztem a dolognak és a szélsőjobbos, radikális pártok vannak a bűnözés ellen legfőképpen."


Ezt így nem állítanám. Ideológiailag egyik párt sem támogatja a bűnözést. (az már más téma, hogy mindegyik csinálja.) Inkább azt mondanám, hogy a szélsőjobbos/radikális retorika elengedhetetlen eleme az "XY népcsoport bűnözik" szöveg. Így könnyű megszólítani az embereket, az embereknek pedig azonosulni a párttal, hiszen a bűnözőket mindenki utálja. Ezért volt a feszkó a halálbüntetéssel is, a Fidesz le akarta nyúlni a szélsőjobbos szavazókat, akiket így lehet elérni.

2015. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Roland G-vel kb semmiben sem értünk egyet. A #9 választ nem én írtam, az nekem szól. Azért elég furcsa, hogy ezt nem vettétek észre. Az én írásommal szöges ellentétben áll az a vélemény, sőt még a "nevű fehasználó válasza:" is hiányzik, sőt még a fehér (külön pikáns ebben a témában) háttér sem tűnt fel. Elég könnyű volt benneteket megvezetni, mégha nem is szándékos volt az illető részéről.
2015. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
41%

"Szerintem így kell gondolkodni egy normális,kulturált embernek!"


Senki nem vette észre, hogy ez milyen brutális mondat? Ráadásul épp egy olyan lénytől, aki a cigányokat/egyenlőséget védi?


Ebben az egyetlen mondatban és a mögötte rejtőző szándékban benne van minden, ami jellemzi a liberalizmust és marxizmust.



Kérdező:


Jelenleg sehol a világon nem létezik valódi "szélsőjobb", a Jobbik pedig olyan messze áll tőle, mint a liberalizmus az emberségtől. Egyébként a kérdésed értelmetlen, és csak egy kicsit kellene gondolkodnod, hogy rájöjj, hogy hogy értette a """hungarista""" ismerősöd azt, amit mondott.


"Minden bűnöző rossz. Minden cigány bűnöző rossz. Minden cigány bűnöző." Erre gondolt. Semmiféle ellentmondás vagy csavar nincsen benne, csak "halmazok".


Az utolsó mondattal majd mindjárt ezren vitatkoznak, mert a bűnözés náluk kimerül a materialista világ határainál, és idegen tőlük a nemzet, összetartozás, és így valószínűleg a normális, egészséges család és házasság fogalma is.

2015. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Koplárovics Bécinek (biztosra megyek):


Én is csodálkoztam egy jót a reakciókon. Figyelmetlenek ma az emberek. :)


Pedig még idéztem is tőled, reagáltam a kommentedre, még az is ott van, hogy tetszik az elméleted.

2015. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Roland G. ***** válasza:

17#

"Az embert a tettei alapján kell megítélni, nem etnikai hovatartozása, bőrszíne, vagy akár orrmérete miatt. Amíg nem tudom egy cigányról hogy bűnöző, addig ugyanolyan ember a szememben, mint egy hófehér valaki. "


Béci ezt írta,és szerintem egy normális ember így gondolkodik.Ezzel mi a probléma? Lehet,hogy csak félreértettél..

2015. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Az nem Béci volt, az én voltam, már Béci is írta. Béci volt az kommentem "címzettje", az ő kommentjére reagáltam, ezért kezdtem ezzel: "Koplárovics Béci:"


Ha a név fehér keretben van, az azt jelenti, hogy az alatta olvasható kommentet ő írta. Ha nincs fehér keret, de név van, akkor kontextus függő, az én esetemben a címzettet jelölte.

2015. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!