Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vagyonőr vagyok, a szomszédom...

Vagyonőr vagyok, a szomszédom ezzel "ellentétes" beállítottságú. Feljelentett bosszúból! A rendőrségen, fegyverrel való fenyegetéssel. Már kihallgattak, és az amit állít, nem történt meg. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Évek óta rossz szomszédságban vagyunk ,voltak vannak viták ,de a fenti eset nem történt meg.A rendőrségen azt mondták,hogy vádemelésre továbbítják ,egy hónapja történt, és még semmilyen papírt nem kaptam .Nem értem, hogy ki ellen és milyen vádemelés lesz.
2015. aug. 11. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőség van. Vagy nem történt semmi, így bizonyíték sincs, tehát nincs mitől félned. Másik lehetőség, hogy játszod az ártatlant, közben meg a szomszédnak videofelvétele van róla, hogy megpróbáltad szétlőni a fejét, és akkor lecsuknak. Ennyi.
2015. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen a vagyonőrrel ellentétes beállítottságú személy?
2015. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"Vagyonorrel ellentetes beallitottsagu" az a tolvaj polkorrekt megnevezese?
2015. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem az idén barnult személyek,az kizárt , hogy felvétel lett volna .Viszont két tanút is kihallgattak ,de nem mondhattak ilyen eseményt.Gondolom ,hogy házkutatást is tartottak volna,ha akarnak.Azt nem tudom,hogy most az ügyészség után lesz-e tárgyalás mert ,abban ők profik.Nekem meg a munkám is veszélybe kerülhet.De ez volt a céljuk ezzel a hamis váddal.
2015. aug. 11. 15:17
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ügyészség dönti el , hogy lesz-e tárgyalás ill. minden estben tartanak tárgyalást, hogy van ez ?
2015. aug. 11. 15:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs minden esetben tárgyalás. Feljelentésnél a rendőrségen összeállítanak egy nyomozati peranyagot. Ez alapján indítják meg a büntetőpert (emelnek vádat), ha elégségesnek találják az összegyűlt bizonyítékokat.


Esetedben a bizonyítás elég nehézkes. Fegyvered van (gondolom), indítékod van, tanúk vannak. Ha esetleg pontosan le tudják írni a fegyvered, vagy van képi vagy hangfelvétel, akkor esetleg megállhat egy buzgó ügyésszel a fegyverrel való visszaélés. Necces. (bár nem tudom a részleteket)

2015. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem az idén barnult személyek,az kizárt , hogy felvétel lett volna ."


Tehát nem az a kizárt, hogy megtörtént volna hanem az, hogy van róla felvétel?

2015. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A rendőrség a nyomozati anyagokat és a meghallgatásokat megküldi vádemelési javaslattal az ügyészségnek. Az ügyészség dönt, hogy vádat emel, ha igen, akkor milyen bűncselekmény miatt, és ezt követően kerül bíróságra az ügy.

Ott majd várhatóan lesz tárgyalás, ahol szintén meghallgatnak minden felet, és a nyomozati anyagokat értékelik, tanúkat idéznek stb.

A bűncselekményt először is nekik kell valamivel alátámasztani, hogy egyáltalán megtörtént-e. Ha azt állapítják meg, hogy nem történt meg, és az kitaláció, akkor a hamis vád megállhat a feljelentőnek.

2015. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feljelented rágalmazásért.
2015. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A büntetőjogban a rágalmazás egy szabadság és emberi méltóság elleni bűncselekmény. A rágalmazás vétségét követi el, aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ."


Az lenne rágalmazás, ha én személyesen rólad, nyilvánosság előtt azt állítanám, hogy fogalmad sincs miről beszélsz gyakori kérdéseken.

Érthető példa? :)

2015. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!