Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen bűncselekményért...

Milyen bűncselekményért visznek be 1 éjszakára? Igaz amit a börtönökről írnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy valakinek mit kell ahhoz elkövetnie, hogy 1 éjszakára bevigyék megfigyelni? Tehát nem arra gondolok, hogy 1 hétre vagy 1 hónapra csukják le hanem 1 napra. Az ismerősöm mesélte, hogy ők kukákat borítottak fel, a rendőrök meglátták őket és bevitték egy éjszakára, ez igaz lehet? A másik amire kíváncsi lennék, mert régen nagyon sok ilyen videót néztem börtönökről, mondjuk az külföldön volt, hogy tömegverekedések vannak, meg ugye nem igen van nő és egy idő után rákényszerülnek bizonyos férfiak arra, hogy egymással létesítsenek szexuális kapcsolatot, de közben nem lesznek melegek. Meg ha bemegy egy fiatal fiú 18-20 év körül, akkor rögtön már az első nap mindenki átmegy rajta. Ez tényleg így van? Vagy elég sokszor hallottam hogy a videókban a rabok azzal viccelődtek amikor kérdezték őket, ha zuhanyzásnál leesik a szappan akkor meg kell gondolni hogy felvedd e annyi férfi előtt, de gondolom annyira nem komoly. :D Mondjuk lehet hogy ez csak külföldön van így, itt pedig teljesen más a helyzet. Ezért kérdezem mert érdekel. Mert például Ukrajnában én teljesen elszörnyedtem mi van a börtönben, nem is tudom valami fura neve volt, de amilyen leélt volt az a hely, patkányok mindenhol stb, én értem hogy börtön meg nem valami luxus hotel, de azért ennyire. Durva. 20/F

2015. aug. 30. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Vizsgalati fogsag 72 ora, tehat 3 napra vihetnek be es minden olyan cselekmenyert, ami buneset elkoveteset feltetelezi. Ez nem jelent letartoztatast, csak fogvatartast. Ezen ido alatt megnezik, hogy szabalysertes avagy buncselekmeny-e amit elkovetett az illeto. Ezutan dont a birosag, hogy erlendelik-e az elozetes fogvatartasodat, amelynek ideje 30 nap. Ez a 30 nap ismetelt birosagi dontessel meghosszabbithato ujabb 30 nappal es ezt addig hosszabbitjak, amig birosagra nem kerul az ugy es hatarozat szuletik. Onnantol elitelt vagy, igaz meg csak nem jogerosen. A masodfoku birosagi dontestol vagy joderosen elitelt, addig csak fogvatartott.

Szabalysertes eseten viszont nem tartanak fogva, a szabalysertes penzbuntetessel jar es nem szabadsagvesztessel.

2015. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenleg nem tudom, hogy miért visznek be egy éjszakára.

Az, hogy mennyire kemény egy rab élete a börtönben az elhelyezése szabja meg leginkább, az, hogy kik közé kerül. Például a Csillag elég durva hely az ott fogvatartottak miatt, ott sok minden előfordulhat.

És igen, van, hogy emberek "k*csögei" (elnézést a kifejezésért) lesznek másoknak.

2015. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. Nem mintha én be akarnék kerülni csak érdekelt.
2015. aug. 30. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal szabálysértés esetén is lehet előállítani, ennek max. időtartama 8 óra.
2015. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolult a szabálysértési jog területe. Először is tisztázni érdemes, hogy van a szabálysértések közül olyan, amik szabálysértési elzárással is szankcionálhatóak, ez 1-60 nap lehet. Ilyen a magánlaksértés, önkényes beköltözés, távoltartó határozat szabályainak megszegése, rendzavarás, garázdaság (ebből van büntetőjogi alakzat is), tiltott prostitúció, veszélyes fenyegetés, feloszlott egyesület tevékenységében való részvétel, valótlan bejelentés, hivatalos személy által elkövetett valótlan statisztikai adatszolgáltatás, járművezetés eltiltás hatály alatt, tulajdon elleni szabálysértés, közérdekű üzem működésének megzavarása, jogosulatlan vadászat, tulajdonos hozzájárulása nélküli építés.


Ezek bármelyike esetén szóba jöhet az elzárás, ami 1-60 nap, fiatalkorúak esetén 1-30 nap. Ha a rendőrség úgy gondolja, hogy ezt a szabálysértést elkövették, úgy őrizetbe veheti az elkövető(ke)t, (és nem megfigyelésre) ami a bíróság döntéséig tart, de maximum 72 óráig. Mivel az elzárás az elkövető személyi szabadságát korlátozza, így csakis bíró dönthet erről, ez alkotmányos garancia. Ha a bíróság elzárást szab ki, azt le kell tölteni (általában azonnal, de itt is van lehetőség felfüggesztettre).


Ilyenkor arra hivatkozva tarthatnak benn még valakit, hogy el kell dönteniük történt-e akkora mértékű szabálysértés, ami bíróságot indokolna, vagy személyazonosság megállapítása végett, fiatalkorú esetén a szülő / gondviselő értesítéséig, stb. Itt a kukaborogatásra célozva az lehetett, hogy elgondolkoztak, hogy az vajon még csak szabálysértés vagy már bűncselekménynek számítana-e, és utána elengedték őket. Aztán persze jöhetett a csekk, ha anélkül megúszták, akkor irtó nagy mázlisták.


A BV-viszonyokat nem ismerem annyira, egy szabálysértést megelőző őrizet rendőrségi fogdában történik, az elzárás már fogházban történik, BV-intézet. Az idősebb férfiak között ha történik is szexuális kontaktus, az semmiképp nem élvezeti, hanem "nevelési" célzatú, hogy az illető megmutassa, ki az úr a háznál, megalázza, leuralja a másikat, egy-egy cellán belül is irtó nagy hierarchia van, az erősebb kényszeríti a gyengébbet amire csak akarja. Tökölön (fiatalkorúak) viszont tombolnak a hormonok (illetve valóban érzelmileg-értelmileg fejletlen, vehemens, lázadóak a fiatalok), oda tényleg nem ajánlott bekerülni, pláne nem egy széparcú fiúnak. Rosszak a körülmények nagyon sok intézetben, van, ahol a vécé csak egy függönnyel van elválasztva a cella többi részétől, előfordulnak csótányok is, elégtelen fűtés, nyáron katlan, sokan mondják, hogy az étel borzasztó. Azért lehetne emberségesebb is.

2016. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Engem pl. azért vittek fogdára, mert kést lendítettem egy paraszt felé, aki nem csukta be maga után az ajtót egy büfében. 1 éjszaka, aztán 3 hónap múlva jött egy 30 ezres csekk.
2018. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!