Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Meg lehetne reformálni a...

Meg lehetne reformálni a büntetés végrehajtást?

Figyelt kérdés

Pillanatnyilag a büntetés végrehajtás az EU-ban és az USA-ban is nagyon drága.

Mi lenne ha a "hagyományos" börtönbüntetés helyett az álló cella lenne az alap?

Mivel veszélyes mindenkire tennék szív és légzés monitort. Ha elveszti az eszméletét, az elsősegély idejére a büntetést felfüggesztem. Ha "összerakták" mehet vissza.

A büntetéseket évek helyet órákban vagy napokban lehetne mérni. Nem lenne összeütközés ott, hogy egyeseknek jelentősen magasabb komfortot biztosít, mintha otthon lenne (konkréten ismertem embert, aki a teleket börtönben töltötte)

A több éves börtönbüntetés egy gazdaságossági számítás tárgya lehet A bűncselekmény X Forint hasznot hoz Y% eséllyel bukok le, akkor Z évet kapok.

Ha a büntetés épp hogy túlélhető ez a számítás azért másképp néz ki. A visszaesők száma biztos, hogy csökkenne, ha nekik újra le kellene tölteni az addig börtönben töltött időt, csak utána kezdhetné meg az aktuális büntetését.


Ezzel a módszerrel a börtönök alapterülete, személyzet száma, a lázadás és szökés lehetősége erősen csökkenthető lenne.


Nem hiszem, hogy rajtam kívül mindenki buta. Mi az oka, hogy rengeteg kormány közül egyben sem merült fel?



2015. okt. 18. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Egyik oldalról: Meg kellene szüntetni a börtönön belüli erőszak minden formáját. Azzal hogy visszahelyezik a bűnözőket egy olyan környezetbe, mint ami kitermelte őket nem fognak megjavulni. A bűnöző beteg ember, aki pszichiáteri kezelést igényel. Továbbá akkor legyen csak szabadon engedve valaki, ah gyógyulttá van nyilvánítva, valamint szakmailag is fejlődött a börtön oktatás keretein belül. Egy psziochopata sorozatgyilkos akinek nincs szakmája hiába kap 10 év büntetést, utána is folytatni fogja, amit előtte, mert se nem gyógyult meg, se nincsen más választása.


Másik oldalról: Csak az kapjon ellátást, aki kitermeli azt a pénzt börtön munkával, mint amennyibe az államnak került. Aki nem dolgozik a börtönben, azt hagyni kell éhen halni.

2015. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagyjából pont a most leírt módszerek miatt állt sok japán tiszt hadbíróságon a második világháború után embertelen bánásmód miatt. Ez amúgy addig hangzik jól amíg egyszer csak nem te állsz ott.
2015. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Inkább keresztre kéne kötözni őket, lógjanak. Az alapterület kicsit nagyobb lenne ugyan, de jobban mutatnának. A szív és légzés monitort felejtősbe tennénk, mert az elég drága. Van még a lófarka után kötés és végig hurcolás a településen. Nem lenne sok vita a komfortfokozatokon és nem vágyakoznának nagyon ezek után. Elrettentő is lenne. A büntetés ideje órák alatt letölthető, lehet megjavulva visszaintegrálódni és "dolgozni, pontosan szépen, ahogy a csillag megy az égen"
2015. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A börtönbüntetés nevelő hatását a visszaeső bűnözök léte szerintem hatásosan cáfolja.


Elrettentő értékét szintén.


Természetesen a gyógykezelésként való felfogás tetszik, de a minőségbiztosítást nem látom benne (honnan lehet tudni, hogy gyógyult?)


Egyes bűnök esetén nem tartom rossznak a nyilvános kivégzéseket (megkövezés, ló farka után kötés és egyéb látványos módszerek), de nem hiszem, hogy ez aktuális lenne

2015. okt. 18. 22:38
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

"Nem hiszem, hogy rajtam kívül mindenki buta."


Nem hinném hogy igazad van. Szerintem mindenki buta rajtad kívül.


Ha jól értem a szabadságvesztést szimpla kínzásra cserélnéd. Krrvva nagy ötlet.


Nekem egy picit az a furcsa (és most offolok) hogy itt éltek ebben a szájbakúrt Európában, ami a világ legjobb helye. Mindenki ide menekül aki menekül valami elől, legyen az orosz milliárdos, kínai vállalkozó, vagy közelkeleti nyomoronc, afrikai nyomoronc2, erre ti ezt a jó helyet Észak-Kóreává akarjátok tenni. Az egyik a hadsereg bevetését akarja a határra tűzparanccsal, a másik kínzást a börtönbe, a harmadik a szabadságjogok csorbítását (nehogymár mocskos libsik legyünk! önként dugjuk a fejünket a hurokba.). Ébresztő, nézz körül a világban , és örülj hogy ilyen hely Európa.

2015. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy sci-fi-ben talán alkalmaznák is ezeket amiket a kérdező leírt, de a valóságban 0% esélyt látok rá. Ezek nagyon embertelen megoldások lennének.
2015. okt. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken valós és gyakorlati eredmények mutatják, hogy a kérdező módszere a lehető legrosszabb mind gazdaságosság, mind társadalmi szempontból. Ez termeli ki a visszaesőket.


A büntetésnek nemcsak a büntetés a célja, hanem a bűnös visszavezetése a társadalomba is (alternatíva ha mindenkit életfogytiglanra vagy halálra ítélünk, akkor nem kell ezzel foglalkozni). Ehhez pedig igyekezni kell kerülni az olyan körülményeket, amelyek aggresszióra kényszerítik, nevelik az elítéltet. Sokat szidják a skandinávokat, hogy náluk túl jól bánnak a rabokkal, csakhogy nálunk nagyságrendekkel kevesebben kerülnek vissza, mint nálunk.

2015. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az aktuális viszonyokról van két élményem, ami miatt elgondolkoztam:

Ismerek egy hölgyet, akinek a lakásában nincs fűtés. A teleket a börtönben tölti (egyébként alkalmi munkákból él)


Egy rendelőben volt nagyon büszke egy hölgy a fiára, hogy végre letöltendőt kapott. Már félt, hogy a szomszédok le fogják nézni.


Nekem egyik sem tűnik olyannak, hogy a börtön bármilyen "javító-nevelő" hatással lenne.

Az első hozzászóló elmegyógyintézet jellegű hozzáállása tetszik, de sokan egyszerű számítás alapján választják a börtönt:

Elsikkasztok/ellopok X millió forintot, a pénzt el tudom tüntetni. Ennyit egész életemben nem keresnék. Kapok 3 évet. Megéri. (A kedves számoló ott tévedett, hogy a 3 leginflációsabb évet töltötte börtönbe. Mire kijött, már kevésbé volt gazdaságos, de azt mondta még így is megcsinálta volna)

A magyar közbiztonság nem azért rossz, mert a börtönök olyanok, amilyenek, hanem azért, mert egy bűncselekmény után (Ha nem Viktor a sértett) legfeljebb jegyzőkönyvet vesznek fel. Ha az elkövető feladja magát/lebukik akkor megvan, de a rendőrség célja a jegyzőkönyv lezárása, nem a tettes elfogása (itt van egy kis eltérés a valóság és a krimik között)

Egyébként a pacsi ment

2015. okt. 19. 08:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked is mondom:


Nézz meg egy norvég börtönt, bűnözési arány - és visszaesés statisztikát (ami a legfontosabb a börtön esetében). Náluk a hangsúly a rehabilitáción van, hatékony a rendőrség, és meg lehet élni.


Aztán nézz meg egy brazíl börtönt, bűnözési arányt és visszaesési statisztikát! - Náluk a hangsúly jóformán a kínzáson van, túlzsúfolt börtönök, rengetegen meghalnak, elképesztő korrupció, a rendőrség kvázi dísznek van, és megélni is alig-alig lehet.


Aztán gondolkodj el azon, hogy biztosan az a bűnözésre a megoldás, hogy megöljük, de legalább megnyomorítjuk a bűnözőket...

2015. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Épp erről beszélek. A rendőrség dísznek van. A lebukás csak véletlen vagy szándékos lehet. Értelmetlen drága börtön rendszert fenntartani. Ha veled szemben is követtek már el bűncselekményt, akkor tudod, hogy a rendőrségnek nem is célja az elkövető megtalálása. (Én csak mellékesen voltam jelen, de olyankor sem, amikor van kamera kép és az áldozat ez alapján meg tudja nevezni a tettest).

Sok éve bolti lopás. A tettest a személyzet elkapja. A rendőr kijön: Most mit csináljak? Nem lopta el, csak kis értékű lopás kísérlete.. (de legalább a "lépcsőn leesett")

Rehabilitációról a magyar börtönökben a legelvakultabbak sem beszélnek, legfeljebb, mint célról, vagy álomról.

Lehet, hogy a dolgot ott kéne megfogni, hogy a politikusoknak az érdeke legyen az értelmezhető közbiztonság?

2015. okt. 19. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!