Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehetek katonából rendőr?

Hogyan lehetek katonából rendőr?

Figyelt kérdés
Hello, jelenleg katona vagyok, de hallottam olyat, hogy egy 5 hónapos átképzéssel átvesznek rendőrnek, viszont semmilyen konkrétumot nem tudtam kideríteni. Addig nem is szeretném ezt a szándékomat a századparancsnokomnál jelezni, amíg nem tudom, hogy hogy is megy ez. Akinek van erről infója kérem válaszoljon, köszönöm.
2015. nov. 9. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Reinkarnációval.
2015. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
..sehogy. Köze sincs egymáshoz. Esetleg kommandós lehetsz, ami a rendőrök segítsége durvább helyzetekben, mert az katonai kiképzést kapott, tehát katona.
2015. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerződéses vagy, vagy hivatásos? Kell minimum egy érettségi.

Ha szerződéses vagy akkor ki kell várnod a szerződés leteltét.

Ha HT vagy akkor áthelyezési kérelmet kell benyújtanod, azonban előtte be kell menned az adott RK-ra, hogy fogadnak-e. Készülj a legrosszabbra, az áthelyezés (a felvételi eljárás, orvosi, pszichológia stb)minimum fél év. Mellesleg az adminisztráció is kínszenvedés (hacsak nem akarnak tőled megszabadulni a Honvédségnél.)

2015. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3: Mit ugatol?
2015. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerződéses vagyok.
2015. nov. 22. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor a szerződés leteltét követően kerülhetsz át a rendőrökhöz. (hacsak a honvédség nem akar korábban szerződést bontani) Azonban a felvételi eljárással kapcsolatos teendőket, már leszerelésed előtt megkezdheted. De a lényeg, hogy menj be arra a Rendőrkapitányságra, ahol dolgozni szeretnél.

A katonai rendfokozatodat elismerik, azonban a katonai képzettséget nem biztos.

2015. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!