Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen pisztolyt érdemes venni?

Milyen pisztolyt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Még csak most ismerkedek. Van egy gáz-riasztó pisztolyom. Török Voltran Mod 92 Firat. 2005-ben lett vizsgálva. Ezt az utcán önvédelemre vinném magammal. Illetve szeretnék egy gumilövedékeset otthonra. Nem drágát, csak mivel társasházba lakok, ha esetleg be akarnának törni akkor tudjam használni. Illetve milyen engedélyek kellenek a gázra és a gumisra?

Mellékkérdés lenne, hogy utcára jó a gáz, vagy vegyek inkább otthoni/utcai gumisat?


2016. febr. 1. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nem egy erős darab , szánjuk törik és az elsütőszerk, málik szét , az már 10 éves és lejárt a mkh-ja . Másrészt nehéz és nem rejthető . Zoraki 914-el 9 re töltve PV CS vegyessel jobban jársz . De már van WALTHER gáztöltény , EKOL LITE forgóval jobb a választás .
2016. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:

Öntöltőt ne, csak akkor, ha jó alaposan kipróbálod gáztölténnyel, hogy működik-e. De inkább akkor se. :)


Valami német vagy cseh típusú revolvert válassz. Persze azt is jól ki kell próbálni. Record-ot pl, az nem drága és azt mondják, hogy jó. Az Alfák jók, de drágák.


A gumisokat újabban nem figyeltem, de régebben alig volt választék, azt kellett venni, ami épp volt. Ha most van választék, akkor olvass utána, mert azok még jobban szórtak minőségre.

2016. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel szoktam járkálni. Inkàbb ne tegyem? Nem a legjobb környéken lakok. CN, vaktöltény, Pepper a tárazàsi sorrend.
2016. febr. 1. 22:35
 4/9 kovpet ***** válasza:

Kipróbáltad? Újratölt? Elműködik legalább az első patron? Mi van, ha nem?


Lehet jó egy öntöltő, de mivel az "üzemanyag" bizonytalan, így sokat kell tesztelni, hogy ne csak hamis biztonságban légy.

2016. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tipikus hibákat is elkövetted , CN használhatatlan fegyvervideó is van róla ,a riasztó meg minek gátolja az önvédekezést . Öreg holmi és nem megbízható . Ekol revolverei némelyik a hasábtáras gázait is befogadják , ezek közel 200 atmoszférával erősebbek és nagyobb a terítőerejük . A török gyárt pár jó stukit revolverből és nyitott szános félatumatákat is .
2016. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
OMG, azt nem is láttam. Kérdező, olvass utána, mert ez így nagyon nem jó.
2016. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ellöttem már pár tárat, még nem volt vele probléma.

A CN-ről meg azt olvastam, hogy hatásos és utána egy vaktöltény, hogy azt higyje, hogy kapott még egyet.

Tudnátok segíteni, hogy hol érdemes utánanézni?

2016. febr. 2. 07:03
 8/9 kovpet ***** válasza:

Nem vaktöltény, hanem riasztótöltény az.


Miért kell azt "hinnie", hogy kapott még egyet? Kapjon még egyet akkor már.


Gázból lőttél el annyit? Mert nem véletlenül mondtam azt. OK, hogy olcsóbb a riasztó, de élesben nem azzal fog újratölteni (vagy elakadni) a fegyvered. Azzal kell tesztelni. De ha üzembiztosan megy, akkor jó. A konkrét típust nem ismerem, de ha lehet biztonságosan csőre töltve viselni és tényleg üzembiztos, akkor rendben van viselésileg.


A CN-t meg felejtsd el, hatásos ugyan, de a lehető leghatástalanabb az elérhetőek közül. PV-CS felváltva pont jó lesz. A riasztót is felejtsd el, felesleges.


Utánaolvasni sajnos hosszú folyamat, de a 9mm.hu jó kezdés. Meg a gázpisztoly.hu meg a fegyvervideo.hu meg sorolhatnám.

A keseru.hu -n is van fórum elvileg, de én azt sosem olvastam, nem tudom, hogy milyen.

2016. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Videózz! https://www.youtube.com/results?q=g%C3%A1zpisztoly

2. Hallgass "kovipeti"-re!

2016. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!