Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megkérek egy rendőrt, hogy...

Ha megkérek egy rendőrt, hogy igazolja magát honnan tudhatom, hogy nem hamis amit bemutat? Van valami észrevehető dolog amire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
és ha mondjuk elkéri a papírjaim megmutatom és utána elkezd faggatni de nem vádol meg semmivel és nem is csináltam semmit akkor nem vagyok köteles válaszolni és el is mehetek simán,ugye?

2016. febr. 3. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
2016. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Érdemes a jelvényére figyelni. Az igazi jelvényen alul számok vannak.
2016. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Azért az vicces, hogy kvázi te akarod igazoltatni a rendőrt...

Álrendőrök pedig már nincsenek. Szóval nem is értem a kérdés alapját.

2016. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Előzőnek: Sajnos volt már ilyenre példa, hogy rendőrnek álcázott férfiak loptak...
2016. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Az értelmetlen versek magoltatása helyett ilyen dolgokat kellene tanítani a túlterhelt diákoknak.

A valódi igazolványon szám szerepel, ez a legfeltűnőbb különbség:

[link]

2016. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nem igazoltathatsz rendőrt csak úgy. Ha intézkedés alá von, jogodban áll az azonosítóját megtudni.
2016. febr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment zöld kéz! A kérdés második felére tudja valaki a választ?


Igen az igazoltatást úgy értettem, hogy mutassa meg a jelvényét, hogy tényleg rendőr mert én is hallottam olyan sztorikat ahol így verték át az embereket. Meg youtubeon is láttam videókat!

2016. febr. 4. 00:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Az egyenruhán fent van a neve a jelvénye, és annak száma. Miután elmondja, össze tudod hasonlítani.


"és ha mondjuk elkéri a papírjaim megmutatom és utána elkezd faggatni de nem vádol meg semmivel és nem is csináltam semmit akkor nem vagyok köteles válaszolni és el is mehetek simán,ugye?"

De, tanúként igazmondási kötelezettséged van, így köteles vagy igazat válaszolni, kivéve ha magadat vagy családtagodat vádolnád valamivel. Az igazoltatás alól pedig senki nem vonhatja ki magát. Az igazoltatás a végéig, de legfeljebb 4 órán át tarthat. Ha megpróbálsz elmenni, előállít. A rendőr bárkit igazoltatás alá vonhat, és amíg nem írja fel a személyes adataid, azok valódiságát nem ellenőrzi, körözési nyilvántartásban nem néz meg, addig köteles vagy ott állni.

2016. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

VIGYÁZZ!!!!!



Egyik linken sem a jelenlegi,érvényes igazolvány látható!!!


Ez a mostani: [link]



Egy SÜN.

2016. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha intézkedés alá von, jogodban áll az azonosítóját megtudni."


Eleve az intézkedést úgy kéne kezdje, hogy azonosítja magát, "bemutatkozik" úgymond, csak ezt ma már sokan figyelmen kívül hagyják.

2016. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!