Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Használnak kommandósok kábító...

Használnak kommandósok kábító gázt?

Figyelt kérdés

Sosem hallottam olyanról, hogy használtak volna. Nem tudom, hogy ez nagyon sci-fi azért nem, vagy valami más oka van. Olyanra gondolok, mint egy sima füst gránát, csak valamilyen bódító hatású gázt tartalmazna. Elbarikázott fegyveres csoportok ellen lehetne alkalmazni, nem sok ámokfutó gondol gázmaszkra. Biztos lenne valamilyen egészségügyi kockázata, de csak jobbak a túlélési esélyei így a célszemélynek, mintha szitává lőnék.


Vagy én vagyok alul tájékozott és használnak ilyet? A Google barátom nem sokat segített.



2016. márc. 16. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Moszkvában használtak ilyesmit, amikor csecsen terroristák túszul ejtettek egy csomó civilt egy színházban.


az eset 2002-ben történt. olvass utána.Óriási kockázat, de az oroszok nem tárgyalnak terroristákkal.

2016. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kábító gázok túszhelyzetben veszélyesek, a terroristák sem teljesen hülyék, bódításra egyből lövik a túszokat ahol érik, mert akkor nekik már mindegy.
2016. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, a túszokra én is gondoltam, ezért nem említettem őket (mondjuk lehet, hogy direkt ki kellett volna emelnem, hogy nem ilyen esetre gondolok).


Egy-két fegyveres ellen, akik bezárkóztak egy házba viszont tökéletes lenne. Lehet, hogy észlelik a bajt és neki állnak lövöldözni, de még mindig jobbnak érzem az esélyeket arra, hogy nem sérül meg senki, mint abban az esetben, ha rájuk ront egy tucat kommandós.

2016. márc. 16. 22:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Mármint arra gondoltam, hogy a túszokban is kár eshet a terroristák miatt, vagy az altatógáz mellékhatásai miatt.


Amúgy az elsőnek köszi az útbaigazítást.

2016. márc. 16. 22:46
 5/8 anonim ***** válasza:
természetesen használtak és használnak is, túszhelyzetben igazán... kábító hatású kézigránát, tudod, ami jó nagyot villan és durran, nem fogsz látni és hallani tőle semmit egy ideig, kába leszel, de nem tesz maradandó kárt, így elég előszeretettel alkalmazzák ezeket tússzabadításokkor (pl. iráni nagykövetség ostroma Londonban)
2016. márc. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán a villanógránátra gondoltam, hanem olyan vegyi fegyverre ami kábít, de ebben is van igazság.
2016. márc. 17. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
ahh, gondoltam... viszont a "kábító hatású kézigránát" a magyar terminológiában a villanógránát köznéven, amire te gondolsz, talán füstgránátnak szokták nevezni
2016. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából nincs olyan vegyület, ami nem közvetlenül a véráramba jutva képes lenne gyors kábulást okozni.

Amik képesek lennének, azokat túl nagy koncentrációban kellene bejuttatni (szinte beöntenéd folyadékként, és párologna), és ezt nem lehet észrevétlenül kivitelezni. Pláne úgy kellene megoldani, hogy mindenhová egyszerre jusson, de ugyanolyan koncentrációban, vagy az adott hatásához szükséges küszöbön felül (de nem olyan nagy koncentrációban, hogy légzésbénulást okozzon).

Az orosz csecsen iskolai krízisnél is ez volt a gond. Hiába volt egy kábító hatású harcigáz (nem 100%-os hatásfokú!!!), azt nem tudták a műveleti terület minden egyes légterében azonos koncentrációban kijuttatni egy időben. Így teremről teremre, avagy légtérről légtérre ment, de ezt észrevették, hiszen látták, hogy a másik összeesik,vagy nincs kötelező visszajelzése, és akkor beindult az ördögi kör.. lövöldözés, légzésbénulás, kóma, sok sok halott.


És még egy szót sem ejtettük az egyéni genetikai tulajdonságokról, tehát pl arról, hogy az adott vegyület véráramba jutása, felszívódása hogy, és milyen gyorsan történne (pl.: mekkora felületen keresztül). Nekem lehet dúsabb mondjuk a nyálkahártyám erekkel való szövése, és nekem már annyi is elegendő lenne egy bódultsághoz (ilyenek a magashegységen élő emberek felépítése, nekik még a száj belső részei- íny- is erekkel dúsabban szőttek a hatékony oxigén felvételért, hiszen ott az a minimális is sokat jelent), neked lehet a tüdőd nagyobb, és ott jobb az erekkel ellátás, és neked az kellene, de ha bagós lennél, akkor nem csak az oxigén felvétel lenne nehézség, hanem az adott kábító hatású hatóanyag felvétel is stb..... nem beszéltünk még a különböző korcsoportokról, azok speciális felépítésükről stb stb stb


Szóval ez sajnos elég komplikált, és csak filmekben olyan hatékony, ugyanúgy, mint az igazságszérumok. A valóságban egyelőre még nem.


(persze nyilvánvaló, hogy egy jól légkondicionált épületnél elég ha az adott légcserélő állomást árasztod el, és gyorsan, hatékonyan teríti a gázt, de ez nem sok helyen áll rendelkezésre- de ott sem menne az egyidejű telítés, ott is szakaszos lenne, még ha nagyobb léptékű is, ami ugyanúgy veszélyforrás.)

2016. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!