Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van egy bírságom amit vagy ma...

Van egy bírságom amit vagy ma vagy holnap befizetek. Sajnos valahova elpakoltam a postai sárga csekket viszont átutalással ugyanúgy be tudom fizetni. Erről bizonylatot kapok, hogy a rendőrségen be tudjam mutatni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kérsz, akkor kapsz bizonylatot.
2016. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pénzbe kerül ha kérek? Bocsi az értetlenkedés miatt csak nem voltam még ilyen helyzetben és eléggé stresszelek...
2016. márc. 22. 07:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, alap hogy adnak.

Automatikusan nyomtatja a gép, ha a bankban utalsz.

Bár ott fog magáért levonni az utalásért.

Ha otthonról utalsz, akkor díjmentes, de neked kell kinyomtatni.

2016. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Megnyugodtam egy picit. OTP-ben akarok utalni amúgy. Ezen keresztül mennyi idő amíg a rendőrségnek megérkezik a pénz?
2016. márc. 22. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:
A rendörségnél az a fontos, hogy te a határidön belül elküldd a pénzt - azaz ha az igazoláson a mai dátum van, akkor az számít, és nem az, hogy mikor ér oda.
2016. márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Köszönöm. Nem fognak problémázni azon, hogy átutalásos bizonylattal igazolom a befizetést és nem sárga csekkel? Nekem egyik ismerősöm mondta, hogy van mikor képesek ebbe is variálni...
2016. márc. 22. 08:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd el lefénymásolni.

Másrészt variálhat, de a törvény nem írja elő, hogy te csak a sárga csekken fizetheted be.

Innentől kezdve meg nincs miről beszélni, legyen befizetve meg bemutatva, plusz legyen másolat.

2016. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben. De miért is fontos ennyire a másolat?
2016. márc. 22. 08:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Már fizettem pár helyszíni bírságot, parkolási bírságot. Elég ha utalod, nem kell utána semmit sem igazolnod a hatóságnak. A közleményből (amit hatóság határoz meg) látszik, hogy mit fizettél be. Ha weben bankolsz, akkor le tudod kérdezni legalább fél évre visszamenően a tranzakcióidat (pénzfelvétel, online vásárlás, utalás...), mindegyiknek van egyedi azonosítója. Ez a szám az utalás bizonyítéka, ami csak akkor kellene, ha a hatóság valami miatt kérné tőled, hogy igazold, hogy befizetted a (bármilyen) bírságot.
2019. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!