Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg ennyire nem képes a...

Tényleg ennyire nem képes a rendőrség?

Figyelt kérdés

Röviden a történet, igaz régebben kezdődött.


Vásároltam interneten azaz csak szerettem volna. E-mailen beszéltük meg a részleteket, utána pedig Paypal-t használtunk.

Én jóhiszeműen, hogy Paypal-on mért lenne gond, ráadásul friend and family-ben küldtem, hogy spóroljak pár forintot.


Persze a megszokott történet, pénz (24.000Huf) sincs, áru sincs.


Feljelentést megtettem, minden apróságot összegyűjtöttem, sőt még mail és Paypal fiókomhoz is csatoltam hozzáférést, biztos ami biztos, hátha ott is ellenőriznek valamit.


Közel 4 hónapra rá jött a levél, hogy ismeretlen elkövető miatt a nyomozást beszüntetik.


Innentől kezdve kicsit kutakodtam én is a témában, nem hiszem, hogy sokra jutottam, de azért a semminél többre.


Gmail-es fiókok között történt az üzenetváltás, fejlécben nem látszik, ez oké, viszont hatósági kérésre Google elvileg kiadja ezt is, csak a felhasználók nem látják a valós IP címeket.


Paypal-nak szintén van felülete ahol a hivatalos szervek kikérhetnek minden adatot és tudtommal Paypal is logolja hogy mikor és honnan lépnek be.


Ha ezt így simán ki tudtam deríteni kis keresgéléssel, akkor a rendőrség mért nem képes élni ezekkel?

Onnan pedig ha megvan az IP legalább, akkor máris meglenne legalább a hely is. Ráadásul amennyire tudom van saját MAC address is ( az eszköz saját, megváltoztathatatlan címe ) ami szintén lekérhető elvileg, a szolgáltatótól az IP ismeretében, hogy márpedig arról az XY eszközről csatlakoztak.


Innentől fogva már azért elég sok lehetőség van.


De tényleg, ha egyszerű emberként, ráadásul még informatikus se vagyok ennyit kiderítettem simán netet böngészve, akkor mért nem képesek valami eredményt felmutatni?


Vagy csak nagyok az elvárásaim ezzel kapcsolatban?:( Jó, én is buta voltam, hogy nem valamiért fizetve küldtem, akkor Dispute és megoldva, pár száz forint megy el maximum, de ezen nem tudok változtatni sajnos.


Aki járt hasonlóan tudna tapasztalatokkal szolgálni, van-e értelme még valamit tenni, vagy tanulópénzként lehet ezt már elkönyvelni?



2016. ápr. 3. 12:33
1 2 3
 1/24 tetro ***** válasza:
100%
A google magyar hatóságoknak szinte soha nem ad ki semmit. Nem tartanak minket jogállamnak... És akkor itt le is zárható a kérdésed.
2016. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hivatalosan pedig kéne nekik nem? Mi alapján tagadják ezt meg, ha egyszer hivatalos szerv keresi fel őket. Elvileg teljesen mindegy, hogy milyen országból. Ezen az alapon akkor mért nem hívják fel a felhasználók figyelmét erre, hogy " Figyeljetek, ha bármi gond van, tőlünk ne várjatok semmit " körülbelül.



Akkor a Paypal?

[link]


Idáig közember is simán eljuthat, innen meg csak megoldják, hisz azért van ez a lehetőség.

2016. ápr. 3. 12:47
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

"Én jóhiszeműen"


Már itt elrontottad.


"spóroljak pár forintot. "


Meg is lett az eredménye a fillérb_szásnak. Tanulópénz, legközelebb normálisan csinálod.

2016. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
"A Google alelnöke és vezető jogásza, David Drummond egy hétfői blogbejegyzésében kijelentette, hogy amikor a Google megkap egy ilyen megkeresést, akkor megvizsgálja, hogy az megfelel-e a helyi jogszabályoknak és hogy a megkereső hatóság képviseletre jogosult tisztségviselője írta-e alá a megkeresést. Van még egy szűrő, amit a Google alkalmaz: ha a megkeresésben fogalmazott kérés az ügy szempontjából túl tág, akkor vagy megtagadja a kérés teljesítését, vagy szűkebbre veszi a megkeresés tárgyának terjedelmét és kevesebb adatot szolgáltat a megkereső hatóságnak."
2016. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Micsodaa?!

Majd jön a Gugli adó oszt megnézhetik magukat ezek a pökhendi jenkik!

2016. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
2016. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha jól értelmezem, 50 esetben, 59 adatot szerettek volna kikérni, és ebből 0 esetben segítettek. Hát elszomorító a dolog.


Kíváncsi lennék mivel indokolják ezt, gondolhatnák, hogy nem viccből szórakoznak adatkérésekkel a hatóságok.

2016. ápr. 3. 22:44
 8/24 A kérdező kommentje:
Én nem írtam senkinek sem privátot és nem is töröltettem egy választ sem! Szóval bárki is írt az nem én voltam, de köszönöm, hogy rögtön letámadsz.
2016. ápr. 3. 22:45
 9/24 tetro ***** válasza:
36%

22.44

engem az nyugtalanítana ha adnának ki adatokat. az indoklás egyszerű. nem tartanak minket jogállamnak. úgy gondolom joggal.

2016. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Most ez olyan dolog, hogy az mért nyugtalanító ha adnak ki adatokat? Ha nem csinált az illető semmit akkor nincs mitől tartania.
2016. ápr. 3. 23:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!