Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek a bilincsről?

Mi a véleményetek a bilincsről?

Figyelt kérdés
Mostanában Mo.-n egyre több vita merül fel főleg hírességek őrizetbe vételekor, letartóztatásakor arról, hogy meg kell(ett)-e bilincselni, vagy sem.
2016. ápr. 16. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tök jó otthon is hasznaljuk a csajommal.
2016. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak általában nem azok vitatkoznak (vitatják), akik napi szinten állítanak elő embereket, és akiknek már van egy-két olyan élménye, amikor a látszólag együttműködő személy is egyik pillanatról a másikra megpróbálja kivonni magát az intézkedés alól. Szerintem főleg az egyenruhások tudnának olyan történeteket mesélni bőven, ami alapján egy kicsit talán érthető, hogy miért nem hajlandók mérlegelni a bilincs alkalmazásakor.
2016. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is inkább bilincselés párti vagyok. Bár biztos nem örülnék neki, ha rajtam kattanna, de tudomásul kell venni, hogy ez így működik.
2016. ápr. 16. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A bilincs, mint kényszerítő eszköz használata nem kötelező, azonban mérlegelnie kell a járőrnek, és egy rács nélküli autóba nem biztos, hogy bilincs nélkül kellene beültetni az elkövetőt.

Ha például adategyeztetésre visznek be, mert nem voltak nálad az irataid, nem bilincselnek meg, amennyiben együttműködő vagy. Ha pattog valaki, arra bilincset kell verni. De arra is, aki mondjuk bunyózott, de a kollegákkal már együttműködő, mert bármikor sunyin fordulhat a kocka.

Egyébként amíg valaki együttműködő, addig a bilincselés nem fájdalmas, csak kínos ha látják mások is. Ha viszont valaki kemény, annak pokolian meg lehet keseríteni a procedúrát egy kis hasalással, könyékre térdelős oldalra forgatós átvizsgálással, vállkifordítós elvezetéssel.

Nem egyszer játszottam a keményet amikor bilincseléstechnikát gyakoroltunk, rohadtul fáj ha valaki rendesen beledolgozik a delikvensbe.

2016. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy 40 kilós, adócsaló hölgyre nem biztos, hogy kell bilincs. Szerintem.
2016. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze 40 kilós, meg nő...


Csakhogy gyanítom, te is most csak arra gondolsz, mit feltehetőleg sokan, hogy egy 40 kilós nő nem tud sérülést okozni egy rendőrnek.


Egyrészt, szerintem ez sem igaz, másrészt a bilincs használatának egy másik oka az önkárosítás megelőzése, továbbá pedig a szökés megakadályozása. Ez utóbbi kettőre egy 40 kilós nő is alkalmas lehet.

2016. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bilincset kényszerítő eszközként vagy mozgást korlátozó eszközként lehet alkalmazni.

A rendőr mozgást korlátozó eszközként saját belátása szerint bármikor használhatja. A nevében is benne van...elég nehéz benne elfutni is ez is a célja, nem csak egy ütés megakadályozása.

2016. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!