Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Büntetőeljárási jogot tanulok...

Büntetőeljárási jogot tanulok és nem igazán értem hogy van ez a gyakorlatban elmagyarázna nekem valaki?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem hogy a gyakorlatban a határidő hogy van amikor a rendőrségi hírekben az van, hogy a rendőrség a napokban lezárta a nyomozást és az ügy iratait megküldte az illetékes ügyészségnek azt hogy kell érteni? Elkövette december 19-én tegyük fel aznap feljelentés történt így alap 2 hónap a határidő amit 2 hónappal lehet hosszabbítani...elfogják..kihallgatják és utána már aznap vagy másnap lezárják és megküldik az ügyésznek az iratot? Az első gyanúsítotti kihallgatást követően mi a menete a nyomozás lezárásának az időt tekintve? Előre is köszönöm a választ...a törvény túl száraz....és a gyakorlat érdekelne.
2016. ápr. 23. 11:09
 1/3 A kérdező kommentje:

konkrétan ezzel a hírrel kapcsolatban merült fel a kérdés:Gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök Ó. Győző helybeli lakost, aki a rendelkezésre álló adatok alapján 2015. december 19-én 11 óra körüli időben Komlón, az egyik élelmiszerboltban a sértett letett hátizsákját a benne lévő személyes iratokkal együtt eltulajdonította.

Az 55 éves férfit azonosították, majd elfogását követően előállították. Vele szemben lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatták a nyomozást, amelyet a napokban vádemelési javaslattal zártak le.

2016. ápr. 23. 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy mikor zárják le, az sok mindentől függ. A gyanúsított kihallgatása után, amennyiben érdemi vallomást tett, ellenőrizni kell az abban foglaltakat. Illetve felmerülhetnek a kihallgatást követően egyéb elvégzendő nyomozati cselekmények, amik segítik a tényállás teljesebb felderítését.

De vannak pl. egyszerűbb megítélésű ügyek, mindjuk ittas vezetés. Elfogják, elviszik vérvételre, a mintát elküldik szakértőhöz. Majd visszajön a válasz, az alapján gyanúsított kihallgatás. Ha mondjuk nem tesz vallomást, akkor akár rögtön utána lehet is iratismertetést tartani, majd mehet az ügy ügyészségre. Iratismertetést követően 15 napon belül kell megküldeni az iratokat.

2016. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden attól függ...Akkor van elküldve az adott ügy, amikor az összes lehetséges bizonyíték rendelkezésre áll és a vádemelés féltelei fennállnak, az hogy ez a gyanúsított kihallgatáshoz képest mikor történik az ügytől függ. Emberölés vagy egyéb összetettebb komolyabb bcs. esetén lehet hogy egy évvel az első kihallgatáshoz képest. Ittas járművezetés esetén az egész nyomozás körülbelül 4 napot vesz igénybe, abban az esetben ha képes kifújni a hiteles szondát. Ilyenkor elfogják kifújja, gyan. kihallgatás és kihallgatás után már megy is az ügyészségre az ügy bírelé javaslattal. Vérvétel esetén hosszabb az eljárás mivel meg kell várni a szakértői véleményt is.
2016. ápr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!