Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A halálos lövés leadását egy...

A halálos lövés leadását egy igével ki lehet fejezni?

Figyelt kérdés

Egy halálbüntetéssel rendelkező országban a fegyversiselőt utasításokkal ellátó pisztolyokmal szerelték fel, egy ilyen mondja a következőt: "Please aim carefully and eliminate the target!"

Erre keresek valami magyaros kifejezést, eddig az jött ki, hogy "Kérjük célozzon körültekintően és likvidálja a célpontot", de a likvidál valahogy nagyon nem tetszik.


2016. jún. 3. 11:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
kiiktat
2016. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
tegye ártalmatlanná, semmisítse meg,
2016. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Második jól megértette a kérdést :D
2016. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

# 3/3 Időpont ma 12:45


Megértettem, de ugye a magyarban a "kiiktat" nem felszólító mód.

Igekötős igét pedig nem tudsz felszólítómódba tenni, csak ha hátulra kerül az igekötő - viszont akkor meg különírandó.

A likvidálnak kívül nincs szinonímája, ami igekötő nélkül értelmes lenne ebben a mondatban. Azért,mert az angolban megoldható egy szóval, még nem kell a magyar fordításban is egy szónak lennie, ha nem akarja a "likvidálja" igét használni.

2016. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
"A likvidálnak nincs szinonimája...
2016. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
A kiiktat tényleg nem felszólító mód. A felszólító módja "iktassa ki", vagy "iktasd ki". Azt hittem nem okoz problémát felnőtt embereknek egy igekötős igét felszólító módba rakni.
2016. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Azt hittem nem okoz problémát felnőtt embereknek egy igekötős igét felszólító módba rakni."


Félreértesz.

Nem azért hoztam fel a te megoldásod, mert az rossz lenne - hanem azért, mert a rajtam élcelődő azt rendben levőnek a találta, csak az én válaszom csípte a szemét.

Pedig a "kiiktat" valóban nem felszólító mód, a kereső pedig olyant keres. Viszont úgy az is "iktassa ki" lenne - mint az én javaslataim.

2016. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
lelő
2016. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ki a fegyverviselő?


Ha hóhér, akkor "Célozzon pontosan, és végezze ki a célszemélyt!"


Ha önvédelmet gyakorló átlagember, akkor "Célozzon pontosan, és tegye harcképtelenné a célszemélyt!"

2016. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Hát a robbantsa fel a célpontot is lehetne, de valahogy nem lenne túl hivatalos, mert lenne benne érzelmi tartalom, legalábbis számomra úgy érződik. Amúgy tényleg igekötő nélküli szót keresek, akkor a likvidál lenne jó csak?

2016. jún. 3. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!