Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Keszenleti rendorseg hatarhoz...

Keszenleti rendorseg hatarhoz vezenyelt emberei mennyit keresnek az egy eves probaido lejarta utan es milyen vezenylessel vannak ott?

Figyelt kérdés
A korulmenyek meg mindig rosszak?

2016. szept. 8. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Legfeljebb netto százezret és rosszak a körülmények.
2016. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 147000 Ft. a kezdő őrmesteri fizetés, illetve erre még rájön a nyelvvizsgapótlék, éjszakai pótlók, túlóra.
2016. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az egy év próbaidő alatt 147 e. a fizetés, UTÁNA változik-e ez?
2016. szept. 8. 17:56
 4/6 anonim válasza:
Nettó 180.
2016. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan annyi marad a fizetés. Nem lesz több a próbaidő letelte után semmivel.


Amennyiben az általam leírtaknak nem hiszel, akkor ajánlom figyelmedbe a 2015.évi XLII. tv. 49§ (2)-t, ami úgy szól, hogy "A hivatásos állomány tagja a próbaidő alatt a jogszabályban meghatározott illetményre és a szolgálat teljesítéséhez szükséges egyéb ellátásra jogosult."


A jogszabályban meghatározott illetmény pedig ugyan ezen törvény 5. melléklete alapján kiszámolható.

A kezdő őrmestereket az A besorolási kategória 1 fizetési fokozatába nevezik ki, tehát járőr beosztásba. Ehhez 4,7 szorzószám tartozik, továbbá a rendvédelmi illetményalap 100%-nak megfelelő hivatásos pótlék jár még.


A fizetési fokozatok 4 évente változnak, tehát ha magasabb beosztást az adott személy nem kap, akkor 4 évig a fizetése nem fog változni.


Az új HSZT szemben a régi, már hatályon kívül helyezett Hszt.-vel ismétlem nem tartalmaz olyan rendelkezést, ami alacsonyabb fizetést jelentene a próbaidős rendőrnek, mint a már nem a próbaidejét töltő rendőrnek.


Remélem tudtam segíteni.

2016. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Orfeus ***** válasza:

Span 3. éve készenlétis. Tatabányáról jár pestre, ilyen bakter beosztában van, készenléti rendőr, sima legalja szinten van. 24/72-ben dolgozik, 2-3 túlórával 200-220 megvan neki. A veszélye az hogy bármikor behívhatják ugye. Nyelvvizsgája sincs, csak jogsija.


Határ mellett szerintem kapnak még valamit, főleg hogy van hogy 1 hónapot ott vannak. Azt mondják megéri, de senki nem mond konkrét számokat.


Azt tudom hogy első 2 hónapban oktatás alatt netto kb 100 kereken. Utána pedig brutto 220, plusz mindenféle pótlék. Szal alhangon 150 körül, erre jön ez az. Szerintem 180-200 körül van az alap.

2016. okt. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!