Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Színtévesztőként felvennének...

Színtévesztőként felvennének a rendőrtisztire?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy kizáró ok,de egy haverom is idén felvételizett,szemüveges is (már óvodás kora óta,szóval gondolom nem 1-2 dipptria,meg mondta is,hogy igen rossz a szeme) és a pszichológián is megbuktatták.De fellebbezett és felvették.

2016. szept. 10. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire agy színtévesztő. Ha mondjuk direkt daltonista vagy akkor nem sok esélyed van. De ha csak azokból a színes pontocskákból nem látod ki a számokat (mint pl én anno) akkor még ímmel-ámmal átengednek.


Az egész felvételiben a legnehezebb a pszichológiai alkalmasságin belül a személyiségi teszt. A fizikai alkalmassági, érettségi pontok, IQ tesz, koncentrációs tesztet lazán jóval a határértékek fölött teljesítettem, meg sem erőltettem magam.

De a pszichológiai alkalmasságin a személyiség teszt neve CPI-480 (ajánlom már most keress fel egy pszichológust, hogy hogy kell kijátszani a tesztet!). A tesztben feltesznek 480 szószerint mindenféle kérdést és kizárólag "igaz" vagy "nem igaz" válaszlehetőség van. Olyanokat is kérdeznek, hogy "Széchényit nagyobbra tartom mint Kossuthot?" és muszáj pont azokat válaszold amiket ők várnak különben elbuksz. Rám azt mondták, hogy hiányzik belőlem az "irányítókészség" és, hogy "nem vagyok elég domináns"... Na persze, elvégre én nem szakítanám be senkinek a pofáját gumibottal, csak mert egy öltönyállvány ezt ugatja, mindig is individumként tekintettem az emberekre.


Fellebbeztem én is. De nem volt ott sem szerencsém, úgy mint a barátodnak.

2016. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Összegezve tehát, ha azt akarod, hogy felvegyenek kezdj el már most készülni rá. De ne a könyvek olvasásával vagy tréningezéssel.

A legjobb mód a felkészülésre, hogy kimész az utcára és elkezdesz öreg nénikre ordibálni vagy óvodásoktól zsebpénzt elvenni erőszakkal, had lássák, hogy "elég domináns" és "kellően irányítóképes" személyiség vagy!

2016. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A személyiségteszt nem arról szól, hogy "képes vagy-e idős nénikre támadni", legfeljebb akkor, ha a sikertelen felvételiből eredő frusztrációdat ki akarod vetíteni mindenképp a külvilágra. A teszt többek közt arról szól, hogy kellően határozott személyiség vagy-e, pl. tudsz-e határozottan intézkedni, illetve érvényt szerezni az jogszerű akaratodnak. Ez pedig közel-távol sem egyenlő azzal, hogy a gumibotot bele kell építeni az emberbe. Plusz valamilyen szinten talán mérik azt is, hogy a kudarcaidat hogyan éled meg, hogy elgondolkodsz-e rajta, vagy egy az egyben kivetíted a külvilágra?!


És az ilyen "többre tartod-e Széchenyit Kossuthnál" kérdések pont nem számítanak. A 480 kérdésnek csak egy része számít, amik akár többször vissza is térnek.


Személy szerint sose voltam erőszakos, mégcsak nem is verekedtem sose, mégsem szokott gondot okozni átjutni a pszichón.


A kérdésre viszont nehéz válaszolni, mert nem ismerjük a színtévesztésed mértékét. Meg kell próbálni, aztán kiderül. Hajrá! ;-)

2016. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Abban a számos könyvben a számol nagyrészét nem bírom elolvasni.Ezt mennyire veszik komolyan a vizsgálaton?

Egyébként ez ezy mondvacsinált betegség.Régen ilyennel nem foglalkoztak.A nagybátyám több mint 30 éve festőként dolgozik,holott ő sem tudja elolvasni azt a könyvet

2016. szept. 11. 00:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma a festőnék is kizáró ok ez
2016. szept. 11. 00:38
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezen a teszten összesen 2-t bírtam eltalálni :/

[link]

2016. szept. 11. 00:42
 7/8 anonim válasza:

#3


"A 480 kérdésnek csak egy része számít, amik akár többször vissza is térnek."


Elnézve, hogy néha mekkora baromságokat is bekérdeztek először én is ezt hittem.

De később, amikor fellebbeztem és elmentem Budapestre, akkor direkt megkérdeztem a pszichológusnőt, hogy minden kérdés számít vagy csak egy része és vannak töltelék kérdések is. Erre azt mondta, hogy igen az összes kérdés releváns.

Na már most két opció van:

- Hazudtak nekem

- Csakugyan olyan dolgokban is, hogy "Széchényit nagyobbra tartom mint Kossuthot" azon az állásponton kell legyél, amit ők elvárnak.


Egyébként meg ez megmagyarázná némely rendőrök színvonalát:

[link]


#4


Hiába. Szar a rendszer.

Manapság már azért nem lehetsz atomfizikus, mert nem tudod hányba született Madách.

2016. szept. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-re:


A CPI 480-at nem a rendőrség találta ki és állította össze, ez csak egy megjegyzés arra, hogy sok hülye kérdés van benne. Ebből következik, hogy valamennyi kérdés releváns, ami viszont nem jelenti azt, hogy néhány hibás vagy elhibázott kérdés miatt találnának valakit alkalmatlannak a személyiségi teszten.

A válaszokat igen és nem formájában lehet megadni, vannak egyszerűen értelmezhetők és vannak, amikre a jó válasz csak koncentrált figyelemmel és értelmezéssel adható meg. Például egy egyszerű: Félek a sötétben - jöhet a válasz: NEM.

Nagy figyelmet igénylő: Nem érzed magad jól a sötétben? - melyiket válaszolod, hogy azonos legyen az előzővel, a nemet vagy az igent?

2016. szept. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!