Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit kaphatok azért ha 14évesen...

Mit kaphatok azért ha 14évesen elkapnak a rendőrők petárdázásért? Mert hallottam olyanról h elvisznek 1 hétre börtönbe meg olyat is h kapok 50-100eftos pénzböntetést!

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Csak akkor, ha újév reggel 6 óra után is petárdázol, durrogtatsz!

Szilveszterkor szabad!

2016. dec. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a petárda, mint olyan szilveszterkor is tilos.

Bizonyos -az év többi részében amúgy tilos- kategóriákba tartozó tűzijátékokat lehet csak használni akkor.


Bünti pedig jár, max a szüleid kapják a pénzbírságot.

2016. dec. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Remélem feldugják a seggedbe.
2016. dec. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
én a magyar románon bedobtam egyet a román szektorba aztán csak ejnye-bejnye volt
2016. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a börtön kamu, de örülnék ha ti, petárdázós vaddisznók elnyugodnátok végre a pitsátokon, mert nagyon idegesítő.
2016. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként kiszoktam menni mezőre ott senki nem zavar.. de azért köszönöm a válaszokat
2016. dec. 24. 23:32
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
ott helyben lelonek
2016. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Persze majd egy hétre börtönbe zárnak és te ezt elhitted :D


Kis dedós ha megkéselnél valakit az utcán még akkor se biztos hogy elzárnának előzetesbe .


Amúgy meg nem értem ezeket az ajvékoló embereket hogy igy meg úgy veszélyes a petárda ,meg jajj szegény kutyusuk elmenekülnek ,nézd már meg mi van indiában meg kínában azt utána rinyáljál amikor százasával gyujtják be.


A petárdával nagy szándék kell ahhoz hogy kárt tegyél egy másik emberben ,és magadban is elég ostobának kell lenni ha direkt rámarkolsz és megvárod hogy felrobbanjon.


ELLENBEN a tüzijátékok potenciális veszélyforrások mind tömegben mind közterületen . Nem elég hogy robbannak ,a rakéta kilőheti a szemedet ,ezenkívül súlyos maradandó égési sérüléseket okozhat vakságot fejsérülést . Berepülhet egy erkélyre a lakótelepen és felgyújthatja az egész házat ha nincsenek otthon. A lángja minimum 1000°C on ég , tömegbe felborul a kilővőállomás és a tömeget mesorozod több ezer fokos rakétákkal amik még a nyakukba szét is robbannak . Hát gratuláok annak a baromnak aki szerint ez nem veszélyes de az hogy durran egyet a petárda abba mindenki belehal.


A 2000es években nagy divatja volt a petárdázásnak mi is szórtuk ki az ablakon mint a hülye de nem az emberek nyakába és ez nem olyan mint egy rakéta hogy egyszercsak megfordul és bemegy egy ablakon felgyujtva a házat.

2016. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 baraklay válasza:
100%
Szilveszterkor a kutya se foglalkozik vele, de év közben is csak akkor, ha valaki bejelenti, vagy pont a rendőrök előtt pukkantgatsz. Kb. 50 rongyos büntetésre számíthatnak a szüleid robbanóanyaggal való visszaélésért, amit ha nem tudnak kifizetni, valóban kb. egy hét alatt lehet leülni. Előfordulhat, hogy házkutatást is tartanak, de ez nem valószínű.
2018. okt. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!