Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Biztonsági őröknek is szintén...

Davidusimusu kérdése:

Biztonsági őröknek is szintén van jelvény mint a rendőröknek?

Figyelt kérdés
Bocsa ha hülye kérdést tettem fel.Ma láttam pár képet biztonsági őr jelvényről, majd néztem képeket is és úgy láttam, hogy akik fegyverviselési engedéllyel is rendelkeznek azoknak van jelvény is. Nem tudom, hogy ez a jelvény mihez kötött, talán álláshoz, de érdekel, hogy mégis kinek jár, hogy működik, stb.

2017. jan. 25. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a cég csináltat nekik, mért ne lehetne.
2017. jan. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Max. az őket alkalmazó cég logója van felvarrva a ruhájukra, de az is csak marketing célokat szolgál. A fegyverviselési engedély más, annak ott kell lennie nálad a szolgálati időd alatt, akárcsak minden embernél, aki nyilvános helyen lőfegyvert tart magánál. A rendőrségi jelvény bizonyos jogokat biztosít a rendőrnek, pl. a felmutatásával kötelezhet másokat megállásra vagy épp önigazolásra, egy biztonsági őr felvarrója a kabátján nem biztosít ilyen jogokat.
2017. jan. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fegyveres biztonsági őrt formaruhával és szolgálati jelvénnyel kell ellátni.


Vagyonőr esetében (köz-, nyilvános helyen) a formaruhán fel kell tüntetni az őt alkalmazó vállalkozás nevét (ha nem egyéni vállalkozó), illetve a vagyonőr nevét és foglalkozás megnevezését.


Utóbbi nem hatóság, így hatósági jellegre utaló, hasonlító jelzést nem viselhet.

2017. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:
51%

"Utóbbi nem hatóság"


Előbbi sem.

Egy biztonsági őr egy sima cég alkalmazottja, olyan, mint egy pék. Semmi olyan joga nincs, ami neked vagy nekem ne lenne meg.

2017. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az általánosan nevezett "biztonsági őr" (vagyonőr) nem ugyan az, mint a "fegyveres biztonsági őr". És nem csak a fegyverviselés miatt, előbbi is rendelkezhet vele.
2017. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
Lehet. Mutass jogszabályi linket légyszi.
2017. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vvtv.:

[link]


Fbtv.:

[link]

2017. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
Köszi!
2017. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Incal-nak volt vagy van is céges jelvénye, néhány incalos rendőrnek is hitte magát tőle aztán csak kinevették magukat! :D
2017. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!