Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrséghez való jelentkezés?

Rendőrséghez való jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 24 éves/F. Jelenleg PTE jogi karán tanulok. Nagyjabol 2,5 évem lenne vissza a következő szemesztertől. Viszont mar régóta erlelodik bennem a gondolat a rendőrség illetve a bv - hez valo jelentkezésről.

Érdemes lenne mar most elkezdeni a rendőri képzést, lehetséges-e hogy befejezzem a jogász szakot levelezon a képzés mellett?

Képzési idő alatt mennyi/milyen anyagi juttatás van? Ha nem végzem el a jogot, viszont rendőr leszek, akkor küldhetnek engem főiskolára / egyetemre ? Olyankor az érettségim alapjan számított pontokat veszik figyelembe vagy a szolgálattal kapcsolatos más dolgokat ?

Érettségivel jelenleg mi a legmagasabb elérhető beosztás ?

Mit gondoltok magáról a hivatásról?

Bocsi az ékezetek és hibák miatt, telefonról írom a kérdést.

Köszi előre is



2017. jún. 12. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha most elmész rendőrnek, a jogi diplomád semmit nem fog érni a szakma szempontjából. Persze befejezheted levelezőn a jogi egyetemet, csak nem fog számítani a rendőrségen.

Ha elmész most rendőrnek, egy OKJ-s képzés szintet kapsz. Ez egy 2 éves képzés, ami alatt a 2. évben már gyakorlatra küldenek - rendőr ismerősöktől hallottam hogy szinte kivétel nélkül mindenkit a határra. De ez alatt már kapsz fizetést. Nem akarok hülyeséget mondani, rendőr ismerős azt mondta hogy nettó 70 valahány ezer forintot. Ami tanulóként nem rossz.

Ha ezt elvégzed, a legmagasabb rang amit az évek alatt elérhetsz a főtörzszászlós lesz. Azaz tiszthelyettes lehetsz.

A rendőrség nem fog egyetemre küldeni, de magadtól mehetsz és ha elvégzed, lehetsz tiszt ( hadnagyi ranggal kezdesz, az a legalacsonyabb tiszti rang ). Ha elmész az NKE-re, mivel csak ott van rendőr képzés, amellett hogy mindenképpen fizetős lesz ( az állam csak egy főiskolai vagy egyetemi diplomát fizet ), a középiskolai pontok számítanak. Tehát matek, magyar, töri, stb. Ugyanúgy mint mikor a jogi egyetemre mentél. Többletpontot jelent ha nem a jogi egyetemről mész át, hanem előtte elvégezted a rendőr képzést. Azt hiszem 24 vagy 25 pontot jelent, kevesebbet mint egy nyelvvizsga.


A szakmáról elég negatív a véleményem. Vannak jófej rendőrök, akiknek tényleg a hivatás az életük. Velük jól el lehet lenni ( ilyen a rendőr ismerősöm is ). Sajnos a mindenkori kormány saját hadseregként használja. Civileket és ellenzékieket vegzálnak, tüntetéseket vernek le és oszlatnak fel parancsra ( akkor is ha nem történik semmi szabálytalan ), meg van szabva hogy mennyi bírságot kell kiosztaniuk és haszonlók. Nem véletlenül negatív a róluk alkotott kép. Máshol hősökként bánnak velük, a tűzoltók és mentők után a leginkább megbízható emberek, akikre hősökként tekintenek ( ugyebár mindennapok hősei ). Nálunk ennél sokkal negatívabb a kép és nem véletlenül. 2006-os tüntetés le verése, minden évben a tüntetők vegzálása, de nemrég kiderült hogy civil ruhás rendőrök követik a tüntetők közül azokat, akiket hangadóknak gondolnak, így üldözve mindenkit.

2017. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Szóval hiába végzem el a jogász szakot, az semmiféle előnyt nem biztosítana karrier szempontjából?

2017. jún. 12. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:

2# nem, sőt gyanítom hogy kiröhögnének. Lehetnél ügyész, bíró, ügyvéd, politikus a jogi diplomával, kereshetnél milliókat, szolgálati kocsi, saját iroda természetesen klímával és ehelyett mész bruttó 180 ezer forintért ( diploma nélkül, tisztként, diplomával bruttó 280 ezer forint kezdőért ) 12 órázni.

Persze a jogi világ sem csak játék és szórakozás, de ha összevetjük a rendőrökével... Én a jogot választanám a kettő közül.

2017. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Korábban olvastam, hogy jogi diploma szükséges a bv-nél például a legmagasabb rangok eléréséhez. Persze a rendőrségről kérdeztem tudom.

Ez a hivatás nagyon vonzó lett számomra, ráadásul mostantól anyagilag is saját magamnak kell finanszírozni az egyetemet ezentúl, úgy néz ki. Ezért gondolkodom erősen a levelezőn.

2017. jún. 12. 18:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Csinalhatod levelezon de nem fogjak valszeg hozzad igazitani a beosztast
2017. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!