Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lakhelyelhagyási megszegéséért...

Lakhelyelhagyási megszegéséért bűntetnek?

Figyelt kérdés
Előzetes letartóztatásból/9 hónap/kijön valaki.Lakhelyelhagyási tilalmat kap Budapesten.Az illető viszont sokat van Dunaharasztiban.Ha ez kiderül,milyen bűntetésre számíthat?Sima igazotatásnál ki tud derülni,hogy lakhelyelhagyásin van?
2010. máj. 21. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ha ez kiderül, akkor jó eséllyel annyi az előzetesednek.
2010. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt hogy érted?Mi történik?Nem,nem én voltam előzetesben,hanem egy közeli ismerősőm,és mindenki mást mond.Valaki azt mondta,hogy semmi,csak ejnye bejnye,vagy pénzbűntetés.Valaki meg azt,hogy kimagyarázható.Valaki meg azt,hogy visszakerülhet.
2010. máj. 21. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, most ez soktényezős dolog. Ha a rákos 99 éves dédnagyanyját látogatta, és a saját vérével etette, akkor van rá esély, hogy nincs gáz, de hogy is mondjam csak...előzetesben van. Egy kis hiba ilyenkor komoly következményekkel járhat. Nem vagyok jogász, nem akarlak ijesztgetni, de ha az van, hogy még lenne letöltendő büntetése, akkor esélyes, hogy visszaküldik, ha meg nincs, akkor bevallom, nem tudom mi a helyzet.
2010. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs már előzetesben.Egyébként elvált,és ott lakik a volt feleség és a gyerekek,oda jár.
2010. máj. 21. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Írjon levelet a Bíróságra,hogy heti 1-2 alkalommal engedélyezzék neki a látogatást Dunaharasztiba.Persze az indokot is írja le!

De ezt sürgősen hagyja abba mert visszakerülhet...

Egy bírósági dolgozó.

2010. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már többen ajánlották ezt neki,de fél,hogy nem engedélyezik,magára hívja csak a figyelmet,így meg kockáztat.Eddig /két hónapja/még nem is igazoltatták állítólag.
2010. máj. 21. 17:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van rá esély,hogy engedélyezik.

Bár,nem tudom pontosan mit követett el...

De ha ír egy beadványt attól még nem hívja fel magára a figyelmet.Viszont így bármikor előfordulhat,hogy lebukik.

Nem egy ilyen esetről tudok...

2010. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De egy sima közúti ellenőrzésnél,stb.ott nem derül ki,ugye?
2010. máj. 21. 17:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem!!!
2010. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mikor engem igazoltatnak,kocsival,csak megnézi,és annyi.Forgalmi,jogsi,személyi.Hát abból nem lehet megállapítani,hogy lakhelyelhagyásin van valaki.Nem?
2010. máj. 21. 18:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!