Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyik rokonomat ártatlanul...

Egyik rokonomat ártatlanul gyanúsítja a rendőrség, és ez a munkahelyébe is kerülhet. Mi a teeandő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez nem velem, hanem egy közeli rokonommal történt.


Hétfőn elvitték a munkahelyéről gyanúsítotti kihallgatásra, a rendőrök szerint azért, mert 3x sikertelen volt az idézés kézbesítése és ezért kiadták az elfogató parancsot. Új albérlete van. A helyi önkormányzatnál dolgozik, és már mérlegelik a felmentését, mivel rendőrségi eljárás van vele szemben.

A gyanú garázdaság, 300 ezer forintos kár okozása és kamerafelvétel is van róla. Csakhogy nem Ő szerepel a felvételeken. A kérdéses cselekmény idejében a párjával épp külföldön voltak nyaralni.


Mi a teendő most? A kihallgatás június elején történt, tisztázta is magát, de még mindig nem jött meg a nyomozást megszüntető határozat, azaz még benne van a bűnügyi nyilvántartásban - ártatlanul!


És ez, hogy két rendőr a munkahelyéről viszi el rendkívül megalázó. És ha emiatt kirúgják akkor lehet az államot/rendőrséget perelni? Normális ügyvédre nincs keret...



2017. aug. 16. 09:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a hétfői nap az június 5.
2017. aug. 16. 09:17
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem derül ki, hogy bűnös-e, ebből az okból nem rúghatják ki.
2017. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy rendörök viszik el a munkahelyröl, 100%-ban jogos, mivel nem reagált az idézésre, ez az ö saját hülyesége. (Ha valaki elköltözik, akkor éppen ezért okosabb megadni az új lakcímet, legalább a postán érdemes kérni az utánküldési szolgáltatást - akkor nincs ilyen probléma)


Azt meg, hogy az eljárás lezárult-e, nem lehet tudni, úgyanis ha ismeretlen tettes ellen irányult - ami igen valószínü -, akkor addig, amíg nem találják meg, addig az eset él, azaz lezáró határozat nincs.

2017. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén zenész !


Engem szerzői jogok megsértésével vádolnak, ugyanis szerintük az általam üzemeltetett netes rádió után nem fizetek jogdíjat, és ezzel közel 600 ezer forintos kárt okoztam. De az igazság az, hogy fizetem és ezt számlákkal tudom bizonyítani. Mint kiderült, lefoglalták az előző tárhely-szolgáltatóm szervereit és ott került elő a nevem - amit a szolgáltató képviselője nem mondott, csak sajnálatos műszaki hibára hivatkozott, amiből nem kevés károm lett. Azóta másnál vagyok, kiderült hogy azon a szerveren amit vittek vagy 200 rádió volt fent illegálisan, de én erről semmit sem tudtam. Május elején volt a kihallgatás, ami ellen panaszt is tettem, erre arról kaptam egy jó kis elutasító választ, mivel a "lefoglalás után előkerült bizonyítékok szerint és az internet-szolgáltatótól kapott adatok alapján igen is gyanúsítható vagyok megalapozottan - a védekezést a későbbiekben vizsgálja a hatóság" Ezt így nem értem, sajnos normális ügyvédre nekem se telik (pont az a pénz megy el jogdíjra, ez havi 27e forint)


Szerencsére nálam rendes címre jött az idézés, így nem kellett élni a rendőrségi elővezetéssel.


Úgy érzem, hogy ez valami demonstratív dolog lehet a rendőrség részéről, főleg nálam, mivel a média egy igen kényes és korlátozott dolog lett 2010 óta.

2017. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fenti vádat az informatikai igazságügyi szakértő megállapításaira alapozzák, azt meg tudjuk milyen szintű az informatikai hozzáértés a közigazgatás környékén Magyarisztánban... Azért jó lenne megtudni, hogy megáll-e a hamis vád ilyenkor.
2017. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!