Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 6 eve tettem egy feljelente...

Ha 6 eve tettem egy feljelentest a rendorsegen Es azota se kep se hang, akkor sanszos, hogy nem is foglalkoztak az uggyel?

Figyelt kérdés
2017. nov. 11. 10:55
 1/6 Zápor 3.0 ***** válasza:
Sértett voltál vagy csak feljelentő?
2017. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak bejelento
2017. nov. 11. 13:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azert erdekelne, mert az illeto ujrakezdte. Zugiraszatert jelentettem fel egy alugyvedet. nem voltam sertett az ugyben. Engem csak megprobalt becsapni.
2017. nov. 11. 13:35
 4/6 Zápor 3.0 ***** válasza:

Hát, sanszosnak sanszos, de az is lehet, hogy csak nem értesítettek. A Be. szerint ugyan a nyomozás megszüntetéséről a feljelentőt is értesíteni kell, ha viszont esetleg vádra került az ügy, arról nem értesülsz, mert iratismertetési jog csak a gyanúsítottat, a védőjét és a sértettet illeti meg. De lehet, hogy megszüntették, csak nem küldtek határozatot. De ezt így ismeretlenül nehéz megmondani.


Az, hogy azóta az illető ugyanúgy folytatja a cselekményét, nem jelent semmit. Nem mindenkut hat meg egy büntetőeljárás, vagy már kiszabott büntetés. Jelentsd fel újra, veszíteni nem vesztesz vele, és említsd meg, hogy korábban tettél már feljelentést.

2017. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. En arra is gondoltam amugy, hogy azota is tart a nyomozas,nem sietik el :D
2017. nov. 12. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak bejelentetted, de te magad nem voltál sértett, akkor nem kötelesek téged értesíteni semmiről. Ha te magad szenvedtél el kárt, hátrányt, sérelmet a bűncselekménnyel összefüggésben, akkor te sértettje vagy a dolognak. De ha csak szimplán valakit tanúként kihallgatnak, mert tudása, tudomása van valamiről, de őt magát nem érte sérelem, akkor ő csak szimplán tanú, akit meg semmiről nem kell értesíteniük a hatóságoknak, ügyészségnek, bíróságnak.
2017. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!