Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az FBI-nak van Magyar megfelel...

Az FBI-nak van Magyar megfelelője?

Figyelt kérdés
Nem igazán hallottam ilyesmiről, de úgy tudom a legtöbb országnak van az FBI-hoz hasonló szervezete. Magyarországon van? És ha igen, akkor mi?

2018. jan. 3. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Van, az NNI (Nemzeti Nyomozó Iroda).


[link]

2018. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Az USA 50 államának van saját nyomozó szerve.

Ahol egyszerre több államban kell nyomozni ugyanaz miatt, akkor lép be a 'Szövetségi'.

Magyarország nem szövetségi állam, a megyék nem az USA államainak megfelelő státuszúak.

Ninccsenek államok, nincs államszövetség, hogyan lehetne Szövetségi Nyomozó Iroda?

2018. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:
80%
Az első válaszoló által említett NNI feladataiban hasonló. Viszont ki kell emelni, hogy itthon minden hasonló szerv a rendőrséghez tartozik, az ORFK alatt, akik pedig a belügyminisztérium alá tartoznak. Ezzel szemben Amerikában az FBI közvetlenül a szövetségi Igazságügyi minisztérium alá tartozik, a rendőrség tagállami felügyelet alatt van, emelett párhuzmaosan létezik a megyei/önkormányzati szintű sheriff rendszer is.
2018. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
49%
Nem, nálunk nincs szövetségi berendezkedés.
2018. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk van elég sok valós FBI ügynök, akik "tanácsadóként segítik" a hasonló Magyar szervezeteket.
2018. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!