Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lenne pár kérdésem a készenlét...

Lenne pár kérdésem a készenléti rendőrségről (lentebb)?

Figyelt kérdés

1,Azt hallottam, hogy ők 24-72 órás munkában dolgoznak.Ami azt jelenti, hogy 24 órát melóznak, 72 óra pihenő/szebadság?

A 24 órát közrendisként végzik, és ha van valami tüntetés/nagyobb megmozdulás, akkor kihívják őket?

Sűrűn szokott olyan lenni, hogy 72 óra szabad? Tehát nem riasztják őket semihez....


2, Azt hallottam, hogy egy készenléti rendőr kb 150 ezret keres havonta.Igaz ez? Mennyit keresnek?


3, Egy idő után a munkájuk miatt nem válnak a készenléti rendőrök ingerültebbé/"idegbeteggé"?


2010. jún. 17. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Legjobb tudomásom szerint a készenlétisek nem 24/72-es beosztásban vannak, illetve a nagy részük, akik a tömeget oszlatják, járőröznek, azok nem. 12/24-es beosztásban melóznak!

Van a rendőrségen 24/72, és ott valóban 24 óra meló, 4 óa pihivel és utána 72 óra szabad, az valóban szabad!


A ffizetésről passz, mert nem dolgoztam ott, de egy kezdő készenlétis tuti nem kap ennyit.


És nem lesznek idegbetegek, mert semmivel nem végeznek idegileg megterhelőbb munkát, mint a közrendes járőrök!


egy rendőr

2010. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, jöhetnek még:)

Úgy tudom, hogy a készenlétisek közrendisek is.(ez nem így van?)Tehát akkor ha nincs semmi tömeges megmozdulás/tüntetés/stb... akkor 12/24-es beosztásban dolgoznak közrendisként? De ha történik valami pl tüntetés-féle, akkor akár éjfélkor is hívhatnak, hogy szolgálatba helyeznek, akár 1 hétig is?


Mennyit kereshet egy kezdő készenlétis?

2010. jún. 17. 19:32
 3/12 anonim válasza:
39%

24/72 a beosztásuk és elég nehéz be kerülni,a tesómat 60 ember közül választották ki.A lóvé az annyi amennyi.

A munka után lehet vállalni túlórát, ha akar de nem szokott olyan lenni,hogy behívják őket a pihenő idő alatt.Ha be akarsz kerülni akkor lehet edzeni keményen mert az sokat számít milyen az erőnléted.

2010. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, Szerintem Te nem a készenlétiről beszélsz, mert oda boldog-boldogtalant felvesznek, mert kevesen vannak. Talán a Tesz, ahova keménynek kell lenni és ők tényleg 24/72-őznek.


Igen közrendesek a készenlétisek, és őket tlán gyakrabban behívják szabadidőből, mert nagyon sok biztosítást csinálnak, amiből pesten van bőven. De nyugis időben nem jellemző.


Első voltam

2010. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
A tesóm is ott van ezért tudom amit írtam.
2010. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Arra van idejük hogy kamerázzanak, meg szondázzanak, de a cigányoktól f0snak, ha ki kell menni olyan környékre. Na meg sünözni, azt tudnak. Pártkatonák.
2010. jún. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1.) igen 24/72 -be melóznak a készenlétisek (legalábbis itt budapesten). szoli alatt járőröznek edzenek stb. viszont akármilyen futballmeccs vagy probléma van akkor egy telefonhívás és ugrasz. ez mostanság elég sűrűn előfordulhat. de ne keverjük a közrendvédelemmel mert nem ugyanaz a feladatkör azért. ettől függetlenül elláthatnak közbiztonsági és közlekedésrendészeti feladatokat is.

de egyébként a sima járőröket is behívják focimeccs biztosításra, ha a készenléti nem elég.


2.) jobban keresnek mint a közrendvédelmisek, de azért a 150 picit eltúlzott :) esetleg 10 év szolgálati idő után.

azt hogy pontosan mennyit keresnek azt meg lehet nézni a törvényben, leírják milyen pótlékok meg milyen szorzókkal milyen rendfokozattal mennyi lóvé jár és összeadogatod de szerintem felesleges. megélni megélnek belőle, egy "egyszerűbb" fajta életmód finanszírozására elég a pénz. arra ne számíts hogy a rendőrségen fogsz meggazdagodni :D


3.) aki hajlamos rá az idegbeteggé válhat persze. mivel jóval stresszesebb munka mint egy átlag meló. sok szeretet itt nem kapnak, sőt inkább sajnos gyűlöletet.


Biztos tudod de azért leírom hogy készenlétis lehess ahhoz rendészeti szki-t kell elvégezni, utána ha van éppen toborzás akkor jelentkezhetsz egyből, és egy keményebb fizikai és pszichológiai vizsgálat után bent lehetsz. ha nincs toborzás akkor külön kell jelentkezned és vagy átvesznek vagy nem.

2010. jún. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A Készenléti Rendőrségnél jelenleg 24/72 a munkaidőrendszer. Ez azt jelenti, hogy 24 óra szolgálat, 72 óra, pihenő. A készenléti rendőrök közrendes rendőrök.

Feladatuk közé tartozik a rendezvények biztosítása ( labdarugó mérkőzések, kultúrális rendezvények pl. a Debreceni Virágkarnevál ), a tömegdemonstrációk biztosítása is pl. politikai pártok rendezvényei. Ha ezek a rendezvények szolgálatos napra esnek akkor szolgálatból, ha szabadnapra akkor a szabadnapon kell biztosítani. Általában a 72 óra szabadidőt rendszeresen megkapja az állomány, de ha túl sok a rendezvény, vagy egyéb más szolgálati feladat ( lásd. árvíz ) akkor nem mindig van meg a 72 óra pihenőnapod. A kezdő rendőr itt sem keres 150 ezer forintot, ahhoz legalább 10 éves szolgálati viszonnyal rendelkező rendőrnek kell lenned, vagy magasabb beosztást kell betöltened. A járőr kb. 98 ezer forintot kap nettóban.

Előfordul, ha túl zsúfolt a szolgálati feladat és kevés a pihenő idő, akkor feszültebb, ingerlékenyebb lesz a rendőr, de ezt vállalta, ha nem tetszik le kell szerelni. A feszültséget, az ingerlékenységet a szabadidőben kell levezetni ( sport, kirándulás, szórakozás, horgászat ).

Nagyon sok rendőr szabadidejében horgászik, ez a legmegfelelőbb kikapcsolódás az idegrendszerre. :)

2010. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 20. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet igy 4 év múlva? :D
2014. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!