Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem akarok megjelenni, mit...

Nem akarok megjelenni, mit csináljak? Sértett vagyok, de tanúként hívtak be.1x elmentem, azt mondták többet nem kell, és megint hívtak csütörtökre. Nagyon nem akarok el menni mivel 8 órás a busz idő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ahol feljelentést tettem, oda már elvileg nem mehetek, mert már rég óta megy az ügy, és nem tudnának úgy kihallgatni.

2018. szept. 18. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem kívánságműsor, ha nyomozó hatóság idéz, akkor menned kell. Ha állandó munkaviszonyban vagy, akkor a munkáltató köteles elengedni és fizetni az aznapra járó távolléti díjat (ami kb. a havi béred egy munkanapra eső része), ezen kívül megtérítik az utazás költségeit (vonat másodosztályon, busz, helyi járat, autóval is kb. ennek megfelelő összeget).

Ha nem jár munkáltatótól távolléti díj (pl. alkalmi munkásoknál), akkor óránként 427,5 Ft jár, de itt az utazással töltött időre is.


Jogszabály:

[link]

2018. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én amikor mentem, csak úti költséget kaptam, az jogszerű? mert van itt olyan, hogy ellátási költség, mivel 8 óra volt az út.. az jár nekem? illetve ez mit jelent? "Költségtérítés a munkából kiesett időre" ezt is a rendőrség fizeti? mert amikor elsőnek mentem, nem kaptam, pedig kérdeztem.
2018. szept. 19. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ellátási költségként jár 857 Ft, mivel 6 óránál több időd megy rá a tanúskodásra és oda-vissza utazásra. Az előző hozzászólásomban írtam, hogy aki rendes bejelentett munkát végez, annak munkáltatója köteles fizetnie a távollélti díjat. Akinek meg nincs állandó bejelentett munkája, annak az állam téríti (rendőrségnek ha jelzed ezt, akkor Államkincstár utalja a számládra).
2018. szept. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
diákmunka (napi bejelentés) azt a rendőrség fizeti?
2018. szept. 19. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!