Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek milyen a közbizton...

Szerintetek milyen a közbiztonság állapota manapsàg Budapesten?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek Budapesten javult a közbiztonság vagy romlott az utóbbi időben, továbbá, hogy Ti mit tartotok annak. Ma például egy részeg fickó, reggel 10 órakor a 6. kerületben már már követelte, hogy fizessem ki a vonatjegyét Pàpàig, de minimum adjak neki 500,- forintot, adtam neki egy százast és fel volt háborodva, hogy ő abból nem tud utazni... Ez a hála, ha végighallgatod a másikat. Ezek a dolgok egyébként mindennaposak, a múltkor egy frissen szabadult roma srácnak tetszett meg a baseball sapkám és kérdezte, hogy nem adom-e neki... Vagy ott vannak a könyvjelző àrusok, akik elvileg beteg gyerekeknek gyűjtenek, lépten nyomon megállítanak, magyaráznak, hogy adományra kell, de mindenki tudja, hogy a maffia kezében köt ki a pénz. Tudom, hogy ezek még nem bűncselekmények, de szerintem kimerítik a zaklatás fogalmát. Egyre többször érzem azt, hogy a mai rendszer egyre lazább és már majdhogynem mindent szabad, amíg mondjuk nem folyik vér... Mi a véleményetek? Másokat is bosszant ez az összevisszasàg? Mit lehetne ez ellen tenni? 34/F

2018. okt. 16. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Kritikán aluli
2018. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm attól függ hol. Igazából a forgalmas tereken, pályaudvarokon, tömegközlekedési eszközökön mondjuk 10-20 éve elég sok rablás történt, ma már sokkal ritkább. A Józsefváros tuti hogy sokkal biztonságosabb mint volt 10-20 éve, elvileg a pesti külső kerületekben züllött se sok környék, de én nem járok arra, csak hallomásból tudom. Na meg a híres Hős utca... Autófeltörés, betörés régen is akad, most is akad, nem tudom megbecsülni hogy csökken vagy nő.


Ilyen leszólítós, "jajj há' kell a pénz orvosra, a beteg éhező gyerekeim 4 napja nem ettek, úgyhogy aggyá má egy szál cigit" emberekből rengeteg van, és rohadt idegesítő. Pl. Kálvin téren nem tudom sikerült-e már valakinek úgy végigmenni, hogy legalább egyszer ne tarháltak volna tőle. Meg tudom mi a másik amiről beszélsz, osztogatott naptárakat, elvettem egyet, közölte hogy akkor most x forint lesz, visszaadtam, erre "dögöjjé' meg te csicska gyász". Ez a közbiztonságot nem veszélyeztetik, mert általában tudják hogy garázdaságért vagy 8 napon túl gyógyuló sérülés okozásáért elkapnák a frakkjukat. Ők csak simán élhetetlenné teszik a várost.

2018. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mióta élsz Budapesten?

Egy rutinosabb ember ezeknek meg se áll, hanem szépen elsétál. Nehogy rosszul érezd magad e miatt. Nem kell.


De a közbiztonság nem ezt jelenti. Vagyis nem csak ebből áll.

2018. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg ezt lehet böngészni


[link]

2018. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én felnőttem a Hős utcától párszáz méterre.


Régen, de még pár éve is annyit lehetett érezni az egészből, hogy az 1-es villamos Hős utcai megállója nagyon félelmetes volt illetve van ott egy Penny, aminek közvetlen környékén és bent ott voltak a Hős utcaiak. Ennyi. Például a Százados útra, ami a Hungária után a következő, már el se jutottak. Maximum egy-egy rablásért, de hála Istennek az se volt borzalmasan gyakori.


2015-2016 környéke óta viszont kegyetlenül leromlott ez a környék. Egyrészt a Hős utca problémája is kiterjedt nagyobb körben másrészt szerintem nem ez az egyetlen oka.


Szóval én menekülök a környékemről, konkrét költözést tervezek, amíg nem késő.


Ugyanakkor sajnos azt tapasztalom, ismerősökkel, barátokkal, családtagokkal beszélve mások is azon a véleményen vannak, hogy Budapesten általánosságban romlik a közbiztonság, az emberek biztonságérzete rohamosan romlik.

A statisztikákat könnyű kozmetikázni...


Pedig itt nincs migráns... illetve van, de ők nem a 2015-ben kezdődött migránsválság óta, hanem sokkal régebben.


Kiemelt rendőri jelenlét kellene, a többi pedig talán a kormányon múlik.

Nő a társadalmi szakadék, egyre több a lecsúszott ember, egyre több a drogos (nemrég a 11. kerületben láttam konkrétan zombit, és nem az egyik nagy csomóponton)!

2018. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én siratom azt a sok békés hajléktalant akik az aluljárókban ügyelve a köztisztaságra, senkit se zavarva, senkibe se belekötve élték zavartalanul a mindennapjaikat, és most az új törvénynek köszönhetően eltűntek onnan.

Mindenkinek hiányoznak.

2018. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!