Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kevlár katonai sisakot szeretn...

Kevlár katonai sisakot szeretnék venni. Legálisan ezt megtehetem Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy golyóálló mellényt nem lehet venni, de ez igaz a kevlár sisakra is?


Úgy láttam, hogy vadászboltok nem nagyon forgalmazzák.



2018. okt. 22. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom hogy ezek legálisak. A mellény is (nehogy már ne tudd magad megvédeni).

[link]

Katonai sisakot hordanak egyesek pl motorozáshoz is de nem tudom mennyire védenek baleset esetén.

2018. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

"Azt hallottam..."


Akkor jól hallottad.


[link]

2018. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Bocs #2 vagyok, valóban legálissá tette, a kormány.

-Bár sok bolt mégis engedélyhez köti, az-az csak rendvédelmi/katonai szervnek árul.

-De van a neten 100M ahonnan meglehet venni.

2018. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

vehetsz.

mellényt is.


a viselés és a birtoklás jogilag két külön dolog.

2018. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"a viselés és a birtoklás jogilag két külön dolog."


Igen, a viselés amikor nyilvános helyen is viseled.

A birtoklás amikor otthon tartod.


Kicsit zavaros, nem találtam rá pontos meghatározást -bár nem is nagyon kerestem, hogy most viselni lehet-e?

Birtokolni lehet, az biztos.

De hogy nyilvános helyen viselheted-e, azt nem tudom.

2018. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom a linket, agyrém. Mi az, hogy nem hordhatok golyóálló mellényt ha akarok? Kire vagyok vele veszélyes?És mi a bünti érte? Aztán beugrott valami hasonló:

[link]

2018. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval venni vehetek és otthon is lehet nálam nyugodtan. Csak érdekelnek az ilyen dolgok. Hátnem is ebben fogok krumplit venni a zöldségesnél...
2018. okt. 22. 16:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Azóta keresgéltem a neten, de sehol se találtam olyat, hogy most már legálisan vásárolható lenne.

Légyszi küldjetek valami linket.

2018. okt. 22. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez még a 2007-es szabályozás változtatás:

[link]

Azt elhiszem hogy katonai cuccok hordásának egyesek nem örülnek. De akkor miért szabad horadni terepmintás ("katonai") öltözéket? Katonai hátizsákot és sátrat használni? Ezeket gyakran látom.

Katonai sisakot is szoktam látni nyáron motorosokon. Főleg régi németet de eredeti amerikait is.

Golyóálló mellény bánt valakit? Eddig senkit nem öltek meg vele. A lövedék se pattan róla vissza. De életvédelmi szempontból hasznos lehet olyan civileknek akik úgy érzik veszélyben vannak. Pl vállalkozó akit megfenyegetnek (mert előfordul - találkoztam már ilyennel). Oknyomozó újságíró stb. Ha meg az a baj hogy a bankrabló beszerezhet ilyet és nehéz lesz ártalmatlanítani akkor az úgyis szerez magának a feketepiacról ahogy fegyvert is.

2018. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
100%

"de sehol se találtam olyat, hogy most már legálisan vásárolható lenne"


Olyat nem is fogsz, a jogszabályok tiltásokat fogalmaznak meg, ami nincs tiltva, az nem tilos.



Régen benne volt a lövedékálló mellény a 75/2003. (X. 28.) Korm. rendeletben (4. § (1)), de már nincs.

2018. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!