Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha rendorsegi loveszet soran...

Ha rendorsegi loveszet soran elrak egy huvelyt azzal valamifele buncselekmenyt megvalosit?

Figyelt kérdés
Nem loszerrol beszelek, hanem huvelyrol. Ha megvalosit, akkor a ra vonatkozo jogszabalyban segitene?

2018. okt. 26. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Akár a fegyvert is hazaviheted, ha hatástalanítva van és van róla papír.

2018. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nekem azt mondjak h 2-5 evig terjedo a huvely elrakasa is :) Lehet h lopas miatt lehetne ezert feljelentest tenni?
2018. okt. 26. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, biztos leültetnek érte :D

A lopást meg értékkel bíró bármire lehet elkövetni, szal...

Nem tudom, hogy egy darab hüvelynek milyen értéke van.

2018. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyanus nekem is ez a duma, loszernel egyertelmu lenne, hogy nem franko a dolog, de egy vasdarabnal nem ertem. Orulnek ha megmondanak ikyenkor h mivel utkoztetik ezt.
2018. okt. 26. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem katonakent tiltva van a huvely hazahozasa is, nemhogy egyeb loszerelemek. Szoval lehet a rendoroknek is.

A loveszeti papirokon szerepel hogy minden ellott toltenynek megkerult a huvelye. Persze csak papiron. Ha kiderul hogy te hazavittel parat akkor megszivathatjak a loter adminisztratorat is.

De volt pelda hogy egy kulonlegesebb csapat elveszitett egy toltenyt, 3 napig kerestek, ott nem csak papiron kellett meglegyen mind.

2018. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

loszernel egyertelmu lenne, hogy nem franko a dolog, de egy vasdarabnal nem ertem


Na hogy pontosabb legyen, kiegeszitem: ha a loveszet utan azt irnak a papirba hogy pl 5 huvely nem kerult meg, akkor sehogy sem tudod bizonyitani utolag hogy tenyleg csak a huvely tunt el, vagy valaki az ep toltenyeket vagta zsebre.

2018. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hatástalanított lőszer és a hüvely nem számít. A kopaszok kiképzésében magyar hagyomány, hogy mindent egy kicsit eltúloznak nekik, hogy ne csináljanak hülyeséget.

Régi dumák:

- ha lövészeten mocorogni kezdesz töltött fegyverrel, akkor fejbebasz fegyvertussal a rajparancsnok, ha megfordulsz lelő a szakaszparancsnok;

-ha fényképezőt viszel be az kémkedésre előkészület, ha fényképet készítesz, az kémkedés.


A hüvely gyűjtést sorkatonáknál is komolyan büntették, mert egymást viccből ezzel szaratták be kiképzés alatt. (Az őrök később már század körletben táraztak úgy, hogy melletük volt a fegyer.)


A lőszerrel visszaélésre a Btk. szakasz:

325. § (1) Aki

a) lőfegyvert engedély nélkül megszerez vagy tart,

b) lőfegyvert engedély nélkül készít vagy forgalomba hoz,

c) lőfegyvert engedély nélkül vagy az engedély kereteit túllépve az ország területére behoz, onnan kivisz, vagy azon átszállít,

d) a lőfegyver készítésére, megszerzésére, tartására vagy kereskedelmére vonatkozó engedély kereteit túllépi,

e) engedéllyel tartott lőfegyverét engedéllyel nem rendelkezőnek átadja,

bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki

a) kézilőfegyverhez, vadászlőfegyverhez vagy sportlőfegyverhez tartozó, csekély mennyiséget meghaladó vagy más lőfegyverhez tartozó lőszert engedély nélkül megszerez vagy tart,

2018. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
En is igy gondoltam, hogy loszernel egyertelmu, huvelynel nem tud talalni semmit a jogi osztaly se amivel utkoztetni tudna. :) De olyan komolyan adjak elo magukat, hogy birjak ki nevetes nelkul ezt a dumat?
2018. okt. 27. 08:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem Magyarorszagi szerzodeseskent a loter alkalmazottjai magyarazatat logikusnak talalom. Ha most talalnak nalad egy huvelyt, hogy bizonyitod te hogy csak huvelyt vittel haza es nem ep toltenyt amit valahogy ellottel?
2018. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A csekély az 10 db ("E § alkalmazásában csekély mennyiség a legfeljebb tíz darab lőszer"), tehát kevesebb birtoklása még csak nem is bűncselekmény, csak szabálysértés.
2018. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!