Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért "dicsőítik" a térfigyelő...

Miért "dicsőítik" a térfigyelő kamerákat, amikor a lakosság/civilek tapasztalatai nagyon rosszak velük?

Figyelt kérdés

Kíváncsi voltam és a vadiúj bécsi Street View képeket ilyen szemmel is néztem: ott alig láttam térfigyelő kamerát, amit igen, az is inkább magánkamera volt, nem rendőrségi/önkormányzati tulajdonúnak látszó.

Csak ilyen kis, bolt előtti szakaszt belátó fix kamerácskák.


Ez csak egy példa volt.


Embert nem ismerek, embert nem hallottam, akinek biztonságérzetet adtak volna ezek a lámpaoszlopokra meg magánházak sarkára kirakott dómkamerák.


2018. nov. 13. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Német nyelvű országokban hagyományosan fontosak a személyiségi jogok és az adatvédelem, így pl Angliához képest valóban jóval kevesebb a kamera, de ott is egyre több. Nyilván azért, mert ők is kezdik belátni, hogy a személyes adatok nagyon szigorú kezelése mellett a kamerák azért hasznosak lehetnek. Ott nem is félnék, hogy visszaélnek ezekkel az eszközökkel, Magyarországon viszont annál inkább. Erre jó példa mondjuk a szopófantom esete is, a kamera felvételének kiszivárogtatóit remélem azóta már kirúgták, mert ez egyszerűen elfogadhatatlan, akármit látnak, azt nem hogy nem rögzíthetik, de másnak nem is említhetik meg. És ezt csak pár munkaidőben unatkozó senki csinálta, adott esetben, ezzel nyilván magasabb szinten is visszaélhetnek.
2018. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na igen, a szopófantom esete... Azért azóta ferdébb szemmel nézek a kamerákra.

Ok, hogy a szopófantom cselekedetét inkább nem minősíti az ember, nade így kivideózni és kirakni a netre...

Nekem például néha sikerül túlvásárolnon magam, ki tudja, hányan röhögnek célzottan azon, ahogy szerencsétlenkedem a zacskókkal.

Ez is csak egy újabb példa.

2018. nov. 13. 20:18
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Ebben tök igazad van, normális országban viszont nem kell ezen aggódni, hogy bármi ilyesmi kikerülhet a nyilvánosság elé. Nekünk úgy tűnik ez jutott...
2018. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért "normális országban" is emberek dolgoznak.
2018. nov. 13. 20:24
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként ezek nem mindig működnek, gyakran hibásodnak meg VAGY ennyire rossz a képminőségük VAGY ennyire nem akar vele foglalkozni a rendőrség VAGY mivel forgósak, tényleg pont nem arra néznek (bár hosszabb ideig tartó bűncselekmény esetén ez se kifogás)

VAGY ezek tetszőleges kombinációja az, ami miatt az a tapasztalat, hogy semmit se érnek?

2018. nov. 13. 20:41
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

"ahogy szerencsétlenkedem a zacskókkal."


Őszintén: ez miért érdekel téged? :)

2018. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És 50% a válasz hasznossága, most komolyan....


Inkább utánanézek angolul, máshol hajlandóak az emberek egymást szakszerűen tájékoztatni, ha valami érdekli.

2018. nov. 14. 05:43
 8/13 anonim ***** válasza:

#8: Ja, jó ötlet.


De valóban nem válaszoltam érdemben, hát tessék: én szeretem a térfigyelő kamerákat, legyen csak minél több. Pont nem érdekel, hogy látják merre megyek, mit csinálok (őket se), nincs titkolnivalóm. Nem kell közterületen hugyozni-szarni-dugni-hitványkodni és kész. Az önkormányzat által kihelyezett kamerák képét senki nem nézi, csak visszanézik, ha gond volt. Én csak egy faluban lakom, itt 3-4 térfigyelő kamerát üzemeltet az önkormányzat. Egy munkatársam fiát összeverték, a felvétel alapján lettek meg. Van egy útelágazás, volt baleset több is, jól jöttek a felvételek az eset elbírásánál. Ez csak amiről tudok. Tessék.

2018. nov. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én Budapesten lakom, voltak bűncselekményeink, senki se lett meg, ha velem történik, feljelentést se szándékozom tenni.

Nem a vakvilágba alakult ki a véleményem, nyilván.

2018. nov. 14. 06:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezek a kamerák egy megfigyelő rendszer részei, mint az igazolványokban lévő elektronikus jelérzékelők, vagy az RFID chipek. A kínaikanál már egy szuperszámítógépre vannak ezek kötve, a totális lakosság kontroll érdekében.
2018. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!