Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Zaklató elzavarásával kapcsola...

Zaklató elzavarásával kapcsolatban kérdezem, mit mondjak neki a kaputelefonban?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni a szituációt tömören.:


Kertes házban lakom a szüleimmel, és van egy zaklatónk, egy fiatal veszélyes kinézetű, valószínűleg nagyon nagyon buta férfi, aki rendszeresen becsönget majd üvöltözik befelé, és aztán egy kis pénzt akar kérni.

Neki sosem adtunk, de egy ismerősének egyszer édesanyám adott egy darab ezrest (még régebben).


Nekem kell elküldeni, mert várhatóan akkor jön, amikor én vagyok itthon. Az elmúlt hónapban kb 8szor jött. Én még nem beszéltem vele.

Mit mondjak neki a kapu telefonban?

Mit csináljak, attól félek, hogy nem megy el, és rendőrt kell hívnom, és akkor meg attól rettegnék, hogy jönnek-e szétverni azért, mert rendőrt hívtam... Ha én megfenyegetem rendőrrel, akkor gondolom ő megfenyeget majd a családjával, és akkor várhatok a saját temetésemre...


Valakinek tapasztalata?


20 F



2018. nov. 17. 01:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem mész ki és vered orrba akkor ne vedd fel a kaputelefont. Majd megunja. Szomszédokat, környékbelieket kérdezted már, hozzájuk nem jár? Az esettől függetlenül is jó dolog egy kamera a kapuhoz, nem nagy pénz.
2018. nov. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Kimész az udvarra kezedben videófelvételre állított telefonnal. Végig úgy beszélve, hogy semmi sértő szót és hangsúlyt nem használsz megkédezed tőle, hogy mit akar (persze már tudod hogy pénzt), hogy hívják (valószínüleg nem mondja meg), hajlandó-e igazolni a személyi azonosságát igazolványával (nem fogja). Utána pedig mondod, hogy sajnálod idegeneknek nem adsz pénzt, többet ilyen ügyben ne is zavarjon bennetek, viszontlátásra.

Ha elkezdi rendezni a műsort, akkor pedig mondod, hogy rendőrt hívsz ha most azonnal nem megy, el ha mégegyszer idejön, a most készült felvétel alapján feljelented garázdaságért.

20 évesen azért egy ilyen szitut illene nyugodt fejjel lekezelned.


Garázdaság

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. nov. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Vagy telefonnal kamerázva mész ki hozzá vagy ha van egy kis tököd akkor odamész és jól beversz neki, tudod kit zaklasson. Az meg nem mentség hogy gyogyós hogy másoknak ártson.
2018. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell se kimenni se felvenni a telefont. Így azt fogja hinni hogy nincs othon senki. elfog menni oda ahol szóba állnak vele.
2018. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Hívd be a házba,s ha leszop, adsz neki egy ezrest, ha nem megrugdosod.


Többet nem fog zaklatni.

2018. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs olyan életkor, amikor "illene" egy ilyen helyzetet lerendezni, szerintem olyan életkor van, amikor illene belátni, hogy valamire nem tudom a választ, és illene segítséget kérni. Én ezt tettem.


Ha valaki van "olyan" tökös, hogy odamegy, és orrba b@ssza, az számolhat azzal, hogy utána jön a pereputty és szétverik az egész családját. A híradóban nap mint nap történnek késelések, ezek ilyen egyszerű szituációkból adódnak - amiket ugye "illene lerendezni".(Jó móka lehet, ilyen "tökös" férfival együtt élni.)


Nem vagyok "tökös" vagyis domináns, és nem is leszek, szóval meg kell keresnem azt a módszert, amivel én is le tudom rendezni a helyzetet, ha van ilyen módszer! Ha nincs, akkor ez van.


A verekedős "tanácsokon" kívül, köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 17. 16:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Kamera valóban jó ötlet!
2018. nov. 17. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem életkor kérdése ebben a korban, hanem fantáziáé.

Levegőnek kell nézni. A kaputelefont el lehet némítani. Sok más mód is lehetséges, de ez a legolcsóbb, legkevesebb időráfordítást igénylő.

2018. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!