Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Intézkedhet a polgárőr?

Intézkedhet a polgárőr?

Figyelt kérdés
Ha történik verekedés vagy segítséget kérnek tőle mert valakit megtámadtak, akkor intézkedik-e a polgárőr, vagy ez csak egy látszat, hogy kint vannak az utcán bűnt megelőzni?
2010. jún. 29. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ők a rendőrséget hívhatják.

de ha megtámadják őket, akkor persze önvédelmet alkalmazhatnak, illetve segítséget nyújthatnak sztem ha vkit vernek, de azt ugyanúgy mint bármely civil.


de igazából nincs több joguk mint a civileknek.

2010. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor hogy védik a közbiztonságot ha nincsenek is felkészítve és joguk sincs semmihez? Civilként láthatósági mellénybe kész öngyilkosság ezek szerint!
2010. jún. 29. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Jó de a gyakorlatban azért úgyis segítenének, mint bármely állampolgár.
2010. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

úgy képzeld el mintha lenne sok kamerád.

történik valahol valami gebasz. egy polgárőr látja és azonnal jelenti. Ha nincs polgárőr, akkor nem jelenti senki.


érted. amúgy mint mondtam mint civil intézkedhet. Tehát beszállhat a verekedésbe megvédeni az embert vagy megpróbálni a másikat kimenekíteni.

2010. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
polgárőr=vamzer, semmihez sincs joga,ha valamit lát rendőrt hív,ennyi a dolga,amúgy sima átlag ember,és sajnos igen szeretik azt a látszatot kelteni hogy ők az országos rendőrfőkapitányok,de ez csak majomkodás
2010. jún. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Aha értem köszi!


Mért vagy ilyen rossz véleménnyel róluk? Azért az árvizkárosultakon is önzetlenül mentek segíteni én ezt díjazom azért bennük.

2010. jún. 30. 13:14
 7/14 doboszoli ***** válasza:
90%

Az a majomkodás barátom, hogy mindenkinek sír a szája,

hogy ilyen-olyan a közbiztonság, de valamit tenni érte, azt már nem.

Azalatt amíg te alszol, vagy az asszonyt gyötröd, a polgárőr szabadidejében, térítés nélkül járja a települést, figyel a rendellenes mozgásra, faluhelyen idegen rendszámú autókra, stb. Csak gondolj bele(hidd el nem fog fájni), hogy egy csibészbanda a környéken alkalmas lakást, autót keres hajnali 1 órakor, amikor polgárőrökbe botlik. Szót sem kell váltaniuk, mégis eltakarodnak a környékről. Nagyon sok az idős polgárőr, akik a te fajtádnak nevetségesnek tűnnek, mert nem Terminátorok. Ők a legjobbak. Rengeteg szabad idejük van, akár gk-val, de még gyalogosan is elsétálgatnak a településen, figyelnek, jegyzetelnek, jelentést írnak.

Ha ezt te vamzerságnak ítéled meg, akkor lehet hogy valami vaj van a fejeden.

A polgárőröknek egyet mondhat az állampolgár: Köszönjük

fiúk, így tovább.

2010. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ma 17:19 nekem nem volt velük bajom egészen addig mig egyszer megálítottak hogy igazoljam magam, hol jön ahhoz hogy nekem elkérje bármilyen okmányom? erről beszélj inkább ilyent mért csinálnak? de még azt sem mondhatom hogy feltünősködtem,csak simán sétáltam mint egy hétköznapi ember
2010. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is hasznos meg minden, de a sok öregember meg öregasszony kissé nevetségessé teszi az egészet! Szóval érted! Nekem ami hiányzik belőlük az az elrettentő hatás! Egy láthatósági mellénytől nem fog besz@rni senki! Ennek ellenére mindannyiuknak megköszönhetjük a munkájukat, egyetértek!
2010. jún. 30. 23:14
 10/14 doboszoli ***** válasza:

Sajnos, mint minden más területen, itt is keveredik ocsú a búza közé. Ezeket a militáris hajlamú, túlbuzgó egyéneket lassan leépítjük, mintegy kiveti magából az egészséges csapat.

Mégegyszer mondom, nincs szükség Terminátor alkatú emberekre. Intézkedési jogunk nincs, nem is kell, arra ott van a rendőr. (ha ott van). A protokollszöveg szerint a mi feladatunk a bűnmegelőzés, a rendőrségé a bűnüldözés. Vágod a különbséget?

De álljon itt egy példa, és ki-ki döntse el magában, van-e szükség a szervezetre.

Egy 32oo-as településen lakom, két KMB-s rendőrünk van,az orkok mintegy 10%-ot képviselnek.

Mködésünk előtt a környék egyik legfertőzöttebb települése volt, betöréses lopás, besurranós tolvajlás, mezei lopások tekintetében. Az erőszakos bűncselekmények nem voltak jellemzők, egy-két kocsmai, discos pofozkodást leszámítva, amit jó érzékkel kezelt a két KMB-s.

Amikor elkezdtünk portyázni, egy év alatt, az évi 20-30 eset évi 0-2-re redukálódott, mai napig itt tartunk.

És történt mindez 25-30 fő lelkes, falujáért tenni akaró,

20-70 éves csapattal. Sose volt brusztolás, azt az egy-két Buzgó Mócsingot eltávolítottuk.

Jelenleg egy a helyi vállalkozók által vásárolt, és üzemeltetett terepjáróval dolgozunk, ami szépen fel van "öltöztetve", és a dolog működik, csend, rend, nyugalom.

2010. júl. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!