Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nagy valószínűséggel beidéztek...

Nagy valószínűséggel beidéztek rendőrségre, viszont régi címemet rögzítették, ezért nem kaptam levelet, be kell menjek?

Figyelt kérdés
Még szeptemberben én és 2 barátom belekeveredtünk egy kisebb balhéba, ahol a rendőrök azt mondták, hogy lehetséges, hogy ügy lesz belőle. Mind a hármunknak elkérték az iratainkat (személyi + lakcím), és azok szerint rögzítették, viszont én azóta elköltöztem, ezért nekik a régi címem van még felírva. A tegnapi nap folyamán, mindkettő barátom kapott egy hivatalos rendőrségi levelet, hogy XY időpontban be kell menniük, és mivel mind a hárman benne voltunk az ügyben, és mind a hármunknak rögzítették az adatainkat, nagy valószínűséggel én is kaptam levele, csak a régi címemre. Ilyenkor mi a teendő, be kell menjek? Mert ha úgy vesszük, én nem kaptam semmiféle levelet, csak sejtem, hogy be kell menjek, és ha fogjuk rá már nem tartanám a kapcsolatot a két barátommal, akkor egyáltalán nem is tudnék erről az egészről. Ráadásul kollégista vagyok szóval még ha a jó címemre is küldték volna, csak hétvégén láttam volna, és a hétre lettem (hétköznap) beidézve. Szerintetek hogyan cselekedjek? Egyszerűen csak ne menjek be, mert nem kaptam levelet, vagy inkább menjek be úgy, hogy nem kaptam levelet? Lakcím kártyámat pont holnap fogom megváltoztatni, nem tudom, hogy ettől változik-e valami. Lehet jelentenem kellett volna, hogy változott a lakcím, viszont fogalmam se volt arról, hogy ügy lesz ebből, azt mondták helyszínen a rendőrök, hogy lehet lesz, de nagy valószínűséggel nem (még hamis vallomást is kellett tegyünk azért, hogy “ne legyen ügy”). Ráadásul, elhunyt családtag miatt iszonyatosan sok mindent kellett intézni, hagyatéki, temetkezés, költözködés, lakcímátiratás és még ezer évig sorolhatnám, szóval ez lett volna az utolsó dolog, ami abban az időszakban foglalkoztatott volna. (Tudom semmi köze az egészhez csak így plusz infóként mondtam, hogy semmi időm nem volt ilyenekre, sőt eszembe se volt, mert mondták, hogy nem lesz ügy). Na lényeg a lényeg, ha úgy vesszük semmiféle levelet nem kaptam arról, hogy be kell menjek (csak sejtem), mert nem ott lakok, és ezt lakcímkártya is igazolja, ráadásul még kollégista is vagyok. Mit ajánlatok? Lesz következménye annak ha nem megyek be? Mi lehet a legrosszabb ami történhet ebből? Válaszokat köszi!

2019. febr. 19. 09:36
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha a régi lakcímeden nem veszik át a levelet, akkor visszamegy a levél. Valószinűleg amúgyis tértivevényes, de legalább ajánlott (azaz alá kell írni az átvételt). Utána majd megnézik a lakcímváltozást és kiküldik újra.
2019. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a küldemény kézbesítésének kísérletekor (mikor a postás az értesítőt bedobta) még az volt a bejelentett állandó lakcímed, akkor ha a küldeményt nem kerested, akkor elővezetésedről határozatot hoznak. A rendőrség elővezet, ennek a költségét megtérítteti, majd veled. A költség pártízezer forint, más szankció nincs, de elég látványosan teszik, így jóhíred eléggé tudja koptatni.


Rendőrségi törvény idevonatkozó része:

Elővezetés

34. § (1) * A rendőr az elővezetést elrendelő határozatban vagy végzésben megjelölt személyt az abban megjelölt helyre kíséri vagy oda útba indítja.

...

(3) Az elővezetés elrendelésének törvényességéért az elrendelő a felelős.

2019. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Basszus.


Hülye voltál és bele keveredtél.

Ezzel semmi baj a legtöbb ember megcsinálja ez van semmi elítélés nincs bennem de

Most komolyan tudsz róla hogy menned kéne de itt ilyen kiskapukkal próbálod húzni?

Úgyis megtalálnak és úgyis kérdőre vonnak ha akarnak.


Nem egyszerűbb bemenni hogy srácok szar helyre ment a levél de bejöttem ne kelljen szopnotok velem.


Talán a rendőrök ott rögtön másképp fognak hozzád állni mintha ilyen hülyeséggel kell rohangálniuk utánad.

2019. febr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!