Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök ennyire nem tudják...

A rendőrök ennyire nem tudják kívülről a btk. -t? Pedig ehhez is kapcsolódik a munkájuk.

Figyelt kérdés

Tanúként voltam kihallgatáson a rendőrségen,azt ők nem gondolták,hogy olyan ember érkezik hozzájuk aki ismeri a btk-t és a be.-t is. Mivel óvatosan ajánlatos tanúskodni résen kell lenni,nehogy valamit ráterheljenek az emberre átratlanul,ezt jogászok is szokták hangsúlyozni.

Amikor megérkeztem,elkezdett velem kötetlen beszélgetést kezdeményezni a nyomozó,én pedig mondtam neki,hogy legyen szíves a jegyzőkönyves kihallgatást kezdje el,mert azért jöttem,ne pedig bedzélgessen vagy hamisan próbáljon előnyt szerezni a beszélgetés miatt,nekem pedig hátrányt okozni,hogy esetlegesen el ne kövesse a hivatali visszaélést a btk 305 paragrafust. Ekkor jött be az alosztályvezető aki hallotta és megkérdezett,hogy a hivatali visszaélés tényleg a 305 paragrafus ,nem a 329-es,mondom igen a 305. Azt mondta,hogy na ezt megnézem,elment,két perc mulva visszajött,mondta tényleg a 305-ös az,mennyire tudja...


Az a kérdésem,hogy egy rendőr ráadásul alosztányvezető tényleg nem tudják kívülröl a btk-?

Nem tudom,szerintem tudta csak játszotta magát,de ki tudja,lehet tésnyleg nem tudta.

Szerintetek?


Pedigvazok alapján is dolgoznak.



2019. márc. 8. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jogász vagy?
2019. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Erre nem válaszolnék,he féligmeddig úgy is lehetne mondani...
2019. márc. 8. 21:59
 3/18 A kérdező kommentje:
*de*
2019. márc. 8. 21:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Félre ne érts de te azt várnád el hogy az egész BTK szó szerint tudja?
2019. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szóvas ismerni ismerte csak a paragrafus számát nem. Ezzel szerintem nincs semmi baj.
2019. márc. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A Btk. paragrafusok számát tök felesleges fejből tudni egy nem jogász nyomozónak, vizsgálónak. Egyébként meg a kihallgatási taktikát helyesen alkalmazta.

"A kihallgatandó személy hangulatát, a hatósággal és eljáró tagjával szemben tanúsított magatartását az előbbinél lényegesebben befolyásolja a kihallgató magatartása. Ritka, hogy a katonás, kimért, rideg, netán goromba stílus, fellépés kedvezően hasson a kihallgatottra. Sokkal inkább jellemző, hogy az udvarias, megértő, jóindulatú, nyugodt határozott magatartás vált ki pozitív hatást. A gyermek- és fiatalkorúakkal, az idősebbekkel, a hatóság munkáját támogató személyekkel szemben az ilyen bánásmód a helyes, az ügyfél magát a hatóságot is a vele foglalkozó hatóság tagjának magatartása alapján ítéli meg. Legtöbbször eredményes ez a kvalifikált bűnözőkkel szemben is. Nem egyszer fordult már elő, hogy a gyanúsítottat (vagy a tanút) a nyomozó iránt kialakult rokonszenv indította vallomástételre, illetve a nyomozást elősegítő magatartásra. A kihallgatást vezető tárgyilagos, korrekt, segítőkész fellépése többnyire őszinteségre is ösztönzi a kihallgatottat. Különösen az első kihallgatás alkalmával fontos rátalálni a megfelelő hangnemre. Ez még akkor sem könnyű, ha előzetesen az iratokból vagy egyéb módon lehetőség volt többé-kevésbé megismerni a kihallgatandó személyiségét. A fogadási szakaszban arra kell törekedni, hogy jó kapcsolat alakuljon ki, amelyet az esetleges további kihallgatások során még tovább kell erősíteni. A pszichológiai kontaktus kialakítását elősegíti, hogy ellenőrizni kell a kihallgatandó személyazonosságát, adatait fel kell jegyezni (jegyzőkönyvezés); közölni kell vele, hogy milyen minőségben tanú, gyanúsított hallgatják ki, és milyen jogai, kötelezettségei vannak. A személyi adatok felvétele során beszélgetés kezdeményezhető a családi körülményeiről, munkájáról, lakáskörülményeiről (stb.) is. E beszélgetés során adott válaszai, feltett kérdései alapján bizonyos mértékben tájékozódni lehet szókincséről, szellemi képességeiről, hangulatáról, megfigyelőképességéről, esetleg arról is, hogy képzettségénél vagy érdeklődési körénél avagy testi tulajdonságai miatt (pl. nagyot hall) milyen kérdésekben várható tőle helyes, részletes vallomás. Ellenőrizhető, hogy a kihallgatott személyről kialakított elképzelés helyes-e, a kihallgatási taktika megfelelő lesz-e, avagy azon módosítani kell. 16 Mind a tanúnak (Be. 64. (1) bek.), mind a gyanúsítottnak (87. (2) bek.) még a kérdések előtt módot kell adni arra, hogy vallomását összefüggően előadhassa. E rendelkezést természetesen célszerű a panaszfelvétel során is alkalmazni. A kötetlen, szabad elmondás alapján megismerhető a kihallgatott személy álláspontja, az ügyről alkotott véleménye, mi az, amit közölni akar, hogyan értékeli saját szerepét, felelősségét, mennyire elfogult vagy tárgyilagos, segíteni akar vagy sem stb. Ilyenkor elsősorban azokat a dolgokat szokták elmondani, amelyekre jobban emlékeznek, amelyeket sérelmesnek tartanak, illetve amit mindenképpen a hatáság tudomására akarnak hozni."


forrás:

[link]

(egy főügyész írta)

2019. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És mivel fejből fogalmuk sem volt róla, hogy a hivatali visszaélés melyik paragrafus azért nézték meg, hogy tényleg jót mondtál-e, mert ez is egy kis építőkocka - ahogy minden mozdulatot, szavad is - a személyiséged megítéléséhez.
2019. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogászként sem tudom, hogy melyik paragrafus. Egy kukacoskodó hülye vagy, aki utána nézett pár szakasznak aztán azzal bement arcoskodni. Értelme van ? Semmi. Ismeri a btk-t ennyi a lényeg. Párat tudok "paragrafus" szerint de semmi értelme az összeset aszerint vágni. Elég azt tudni, hogy hol kell keresni ha kell. Biztos vagyok benne hogy azt tudtad, de lényeges dolgokról amik tényleg számítanak egy tényállás megállapításánál lövésed sincs. Az hogy beleolvastál a btk-ba nem jelenti azt, hogy ismered, úgyhogy kicsit vegyél vissza az arcodból.
2019. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 SZücsöm ***** válasza:
100%
Ja a köchögje fújja kívülről az egész Btk-t Hszt-t Szolgálati szabályzatot, a Szabálysértési törvényt a Kresz-t. Továbbá beszéljen 2 idegennyelvet, legyen 2 lábon járó térkép/lexikon, mesterlövész,erőművész,harcművész,hosszútávú futó,sprinter,autóversenyző,stb és ezt mind havi 140 ezer forintért.
2019. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Meg tanult 5 paragrafust azt jampizott a rendőrök előtt hat meghalok. Ráadásul a rendőrbe meg annyi is volt hogy vissza ment és elismert hogy nem jól tudta és tévedett ez még idejön gyakori kérdésekre írogatni.

Hogy képzeled hogy mindent szó szerint megtanul?


(előttem hozzászolonal a pont.)

2019. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!