Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet ennek valami következmén...

Lehet ennek valami következménye, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel jöttünk haza hajnalban szórakozóhelyről, elég ittasak voltunk. Egy rendőrautó megállt mellettünk, kérték az iratainkat, de nem volt nálam (azért nem szoktam magammal vinni bulizni, mert félek, hogy részegen elhagyom), kérdezték merre lakunk, hány évesek vagyunk, mert hazavisznek. Be is ültünk az autóba, de amint elindult, elhánytam magam a hátsó ülésen. Az egyik rendőr ült mellettem, mert én rosszabb állapotban voltam, és egy kicsi a cipőjére is ment. Aztán hazaértünk, anyu kijött értünk és barátnőmmel lefeküdtünk aludni, de anyu még kint beszélgetett a rendőrökkel. Ezt már ő mesélte el. Azt mondta, majd ki kell fizetnem a tisztítást, de nekem nincs pénzem, 18 vagyok, de csak most fogok érettségizni, még nem dolgozok. Azt mondta, majd küldenek valami levelet a továbbiakról. Ugye nem kell majd bíróságra járnom, és mi van ha nem tudom kifizetni a kárt?


L/18


2019. márc. 30. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen esetekre praktikus ha színes fénymásolatot csináltatsz az irataidról és azt viszed magaddal.

Ugyanúgy elfogadják és nem akkora para ha elhagyod.

2019. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd az anyukád kifizeti.
2019. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szombati buli árából kijön a tisztítás
2019. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fassza lehetett a szolgálat nekik reggelig.
2019. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kiszabnak némi büntetést, akkor azt is ki kell fizetni. A tisztítást pedig illendő állni, már csak azért is mert te is elvárnád ugyanezt ha valaki lehányna a kocsidban.

Ha most nincs pénzed akkor kérsz kölcsön majd munkával előteremted és megadod neki. Pl. anyukád kifizeti, te meg szépen elmész a tescoba vagy a mekibe pár hétvégén és megkeresed a pénzt.

Nyilván ilyesmi miatt nem fognak bíróságra vinni. Ahogy a legtöbb fiatal, én is voltam ilyen buliban, és én is hánytam már ott ahol nem kellett volna. A legtöbben ugyanígy, még valószínűleg azok a rendőrök is, csak sokan letagadják, tehát ne ezzel foglalkozz. Egyszerűen illik kifizetni és neked, nem másnak. A tetteinknek következményei vannak és már abban a korban vagy, hogy a következményt neked kell vállalnod. Ha nem akarsz dolgozni még érte, akkor a zsebpénzedből kell összeraknod. Majd addig nem fogsz buliba menni, ennyi.

2019. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
18 éves lányként már hogy ne tudnád összeszedni? Mennyire vagy bevállalós amúgy? Nálam akár már egy félóráccskáért is megkeresheted..;)
2019. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
Ha arra volt pénzed hogy elmenj szórakozni és ott leinni magad, akkor nem okozhat gondot a nagyságrendileg kb. ilyen összegű tisztítás kifizetése sem.
2019. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15-30 ezer között van a kárpittisztitás a legtöbb autómosóban.


Örülj hogy hazavittek. Olcsó tanulópénz volt, 3 nap alatt mekiben is megkeresheted.

2019. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
előbb bizonyítsák, hogy te hánytál oda.
2019. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!