Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök miért tartják...

A rendőrök miért tartják izgalmasnak a munkájuk azon részét mikor azonosítottak egy elkövetőt és a lakására mennek érte?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgatok megannyi rendőrségről szóló cikkeket is,mert érdekel a téma. Nemrég olvastam egy olyat, hogy nyilatkozott egy nyomozó, hogy szép és izgalmas munka,szereti csinálni, a legizgalmasabb az amit fentebb írtam.


Azt nem értem mi és miért izgalmas,ha kimennek az elkövetőért a lakásra. Szerintem inkábbkockázatos, ugyanis ha feltehető, hogy fegyverrel rendelkezik az elkövető, akkor a kommandósokkal mennek, de ha nem akkor csak simán a rendőrök. Az oké, hogy sokszor nem kommandósokkal mennek, mert sejtik, hogy ennek nincs fegyvere tuti....

Igen,és ha mégis??..


Miért mondják ezt a rendőrök izgalmasnak?

Ez nem izgalmas,hanem veszélyes, mi van, ha becsengetnek , vagy mennek be, az elkövető látta az ablakon kik jönnek, előkapja a fegyverét és rálő a rendőrökre?


Én nem lennék rendőr.



2019. máj. 4. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igazad van: veszélyes és nem is kicsit. Éppen ezért izgalmas is, mert nem tudják mi vár rájuk...
2019. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja,hogy a veszély miatt izgalmas?


Én nem úgy szürtem le a cikkből, ha a veszély miatt lenne izgalmas csak kényszerből csinálnák mert nincs más munka.

2019. máj. 4. 21:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Az izgalmas és a veszélyes mióta, egymást kizáró fogalmak?
2019. máj. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A kérdésed végén a pont. Potom pénzért benne van hogy nem mész haza szolgálatbol.


De igen ez a veszély miatt izgalmas.

Ez nem olyan mint egy gyári meló itt nincs két intézkedés.

Ki mész egy házhoz valakiért és az tuti más lesz mint az előző.

Lehet hogy szép szóra veled jön lehet hogy erősebben szavakkal motiválni kell és szid közbe vagy lehet hogy egy kis birkózás belemegy.

Nem tudhatos hogy egy 120kg hústorony lesz vagy egy 50 kgs kis hapsi aki 20 eve thai boxol és szét veri a fejed.


Ráadásul a lakás a legroszabb helyszín mivel ott kb minden méteren van olyan eszköz amivel megszúr megüt leönt így ott kifejezetten figyelni kell hogy épp mit csinál amég egy közúti igazoltatásnál ha kiszáll nem tud a kocsi tetejéről előkapni bármit. Talán ez a szakma szépsége hogy nem lesz ugyan olyan napod mint tegnap

2019. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez olyan mint a szüretelés.

Hosszú nyomozati munka vége az, hogy az elkövetőre van alapos gyanú, bizonyítékok, és le lesz csukva.

2019. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy le lesz csukva.

Ti csak 8+4 ig tarthatjátok fogva, aztán max 72 óráig őrizetben,ez nem lecsukás.


Az ügyészség nagyon sokszor lecsesz titeket, hogy miért terjesztitek nekik elő,hogy indítványt tegyen a biróságra a letartóztatására, holott nem áll fent különös ok. Úgyhogy legtöbbször szabadon engeditek az őrizetből.


Legalább ne úgy mondd, hogy le lesz csukva, hanem 100-ból mondjuk 10, ha le lesz csukva.

2019. máj. 6. 10:50
 7/14 A kérdező kommentje:

És, a "lecsukásról" a bíróság dönt.

Az is sokat játszik, hogy milyenna bíró, hogy jelenik meg a bíró előtt a terhelt.

Na... ne menjünk ebbe bele,sorolhatnám...

2019. máj. 6. 10:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell a duma, nincs alapja az állításaidnak kérdező.
2019. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hagyjál már minket Levike!
2019. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ügyészasszonynak azért megy a pontja lefelé, mert nem a késdésre válaszol ,hanem piszkál.

Volt neki 66%-a is,aztán 62, aztán 60,59,most 58%.


Na mindegy.


Nem kéne letolni, én csak kérdezek, mert érdekel a téma.

2019. máj. 6. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!