Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennyire profi illetve ennyire...

Ennyire profi illetve ennyire jó magyar rendőrség hogy ezt így kirúgták nyomozni vagy ez a férfi volt nagyon béna?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom de szerintem ez egy olyan cselekmény amit szinte lehetetlenség vagy nagyon nagyon nehéz nyomozni. Most gondoljunk bele ott nyomtatják az érettségit, kezembe veszem a tételeket látom a témákat megjegyzem és valakinek elmondom az is elmondja valakinek az is és az is. Ez egy olyan szóbeli láncolat amit nagyon nehéz lenyomozni hogy ki volt a terjesztő. Vagy ha internetre teszi fel akkor olyan helyen kellett feltenni olyan anonim fórumon olyan regisztrációval és olyan gépről ahol ezt lenyomozni nem lehet. Egy ilyet információt simán lehet úgy terjeszteni hogy biztos hogy ne jöjjenek rá hogy ki volt a terjesztő..


2019. máj. 12. 07:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Ennyire profi illetve ennyire jó magyar rendőrség hogy ezt így KI TUDTÁK nyomozni vagy ez a férfi volt nagyon béna?
2019. máj. 12. 08:02
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell nagy nyomozó képesség hozzá, csak időigényes a feladat, ezért nyilván nem egy emberke ment mindenhova :)


Menete leegyszerűsítve:

-rendőr befenyíti a diákot, köp vagy köcsög lesz 3-5 évig

-a diáktól kapott infó alapján befenyíti a következő delikvenst

-sokan köpnek és az elkövető meg is van


Internetre felteszem és a szolgáltató adatközlési kötelezettségének eleget téve átadja a rendőrség számára a szükséges adatokat (milyen IP-ről töltötték fel és ez hova van helyileg kiosztva) = MEGFOGTAK!


Te mint profi elkövető felteszed netre, de pl. nem otthoni gépről, hanem kocsmában fizetsz a netért, a kocsmát megtalálják az időpontot is és a kocsmáros beköp téged :), vagy simán van egy kamera is a kocsmában és látszik a pattanásos képed rajta!


Ezek nem igazán igényelnek nyomozói tevékenységet, pár rossz arcú közrendőr is megteszi. Ellenben, ha téged meglopnak és rejtett munkaerő az elkövető, ott túl nagy mozgósítást igényelne a nyomozás. Mondok egy példát úriember lebukik boltban, hogy lopott, de a kiérkező rendőrök semlegesítésére jön 10X mennyiségű tesó is, akkor hiába a kamera felvétele, nem fogják megtalálni az elkövetőt.


Ismerősnek ellopták laptopját, pénzét, zakóját, összes iratát, stb. , majd bevonultak megünnepelni a közei kocsmába. A kiérkező rendőröknek nem sikerült kinyomozni az esetet, mivel nem tudtak bejutni a békés tesók által ellepett kocsmába, jött +4 rendőr, erre még több tesó özönlött a területre és a nyomozás lezárult, még a lopás ténye is kérdésessé vált.

Felajánlottam 50e Ft-ot a becsületes megtalálónak és 12 perc alatt meglett a pénz kivételével minden.


Volt kollégámat kifosztották az aluljáróban, nem lett sikeres a nyomozás, szintén pénzbeli jutalom felajánlása a becsületes megtalálónak és másnap már megvoltak az ékszerei. Simán randomra odamentünk 10 úriemberhez és elpanaszoltuk az esetet, meg megemlítettük a jutalmat.

2019. máj. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"

Te mint profi elkövető felteszed netre, de pl. nem otthoni gépről, hanem kocsmában fizetsz a netért, a kocsmát megtalálják az időpontot is és a kocsmáros beköp téged :), vagy simán van egy kamera is a kocsmában és látszik a pattanásos képed rajta!"


És egy olyan helyen teszem fel ahol free wifi van és mondjuk nem az én gépemmel szinte lehetetlenség lenyomozni ha nincs kamera

2019. máj. 12. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Azt vágod, hogy a géped azonosítóját is látják?

A gyártástól az eladásig visszatudják keresni, szintén adatszolgáltatási kötelezettség, erre persze írhatod, hogy nem a te neveden van.

Akkor visszakanyarodtunk a befenyítéses nyomozáshoz pl. a vásárlót gyanúsítják meg, aki beköpi, hogy édesanyádnak vette a gépet, ő meg vagy benyeli a büntit védve téged, vagy elmondja, hogy te amúgy jó gyerek vagy, csak hibáztál...

2019. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezek nem profi elkövetők voltak. Gondolom, nagybácsi vagy apuka dolgozott a nyomdában, unokaöcsi vagy a gyerek meg érettségizett. Nyomdász nagybácsi rákukkantott a tételekre és elmondta unokaöcsinek. Álmában se gondolta volna, hogy ezzel lebukik és megy a börtönbe. Unokaöcsi se gondolkodott, csak beírta a telefonja jegyzettömbjébe majd megosztotta az osztály messenger vagy nem tudom milyen csoportjában. De mindenkinek vannak barátai így továbbküldték.

Visszafejteni meg nagyon könnyű lehetett, itt is hencegett valaki azzal, hogy még azt is tudja név szerint, ki osztotta meg eredetileg. Elég, ha egyetlen gyereket behívnak, aki tudja név szerint, ki a szivárogtató, és bukta van.

Nem egy nagy nyomozati teljesítmény, de azért örüljünk, hogy sikerült, elvégezték a munkájukat.

2019. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Viszont érdekes módon úgy tudom a 2005 ös érettségi botránynál nem derültek ki a tettesek, ők miért tudták ezt jól megcsinálni?
2019. máj. 12. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mert ott kifejezetten készültek erre valakik. Úgy tudom, akkor a teljes tételsor kiszivárgott. És 2005-ben szerintem még a rendőrségnek se voltak informatikusai, az internet gyerekkora volt Magyarországon.
2019. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg minden évben előfordul ilyen, és valaki kiadja az érettségi kérdések egy részét a vizsgázó rokonának. Csak máskor az illetőnek van annyi esze, hogy kussoljon róla, és nem veri nagydobra, így legfeljebb a javító tanárnak gyanús, hogy jé, Pistike majdnem megbukott, most meg irt egy négyest, de ezzel semmit se tud kezdeni.
2019. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyar rendőrség? Az egyik legkorruptabb szervezet a Földön. Cigányok, bűnökzők védelmezője. Az átlagembert meg fenyítik. Full ÁVH.
2019. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!