Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz, hogy ha valakinek...

Igaz, hogy ha valakinek tetoválása van az nem lehet rendőr (Magyarországon)?

Figyelt kérdés
Akárhol is van és akármekkora?
2008. nov. 11. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez LOL ezt a hülyeséget!! El ne hidd!! Millióegy rendőr van tetoválva.
2008. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy hallottam,hogy ha jól látható helyen van,amit nem takar(na) az egyenruha,akkor kirostálják az illetőt...
2008. nov. 12. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Elméletben társadalmilag elfogadott ábrázattal kell(ene) rendelkeznie a rendőrnek, vagyis: látható helyen tetkó, fülbevaló, hosszú haj nem lehet, ápolt bajusz, szakáll lehet. Valószínű, ha az ujjaidra van tetoválva, hogy ÜSS, akkor előbb-utóbb kirostálnak.

Üdv.

2008. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Az nem igaz, hogy akárhol és akármekkora tetoválás kizáró ok. Szóval függ attól hogy hol van és mit ábrázol. Ha még rövidujjúban sem látszik, akkor valószínűleg semmi gond nincs. Ellenben ha a homlokodra van tetoválva valami közerkölcsöt sértő kép/felirat akkor nagy valószínűséggel alkalmatlannak minősítenek. Ez mondjuk két szélsőséges példa volt, nyilván vannak átmenetek. A lenti szöveg alapján feltételem, hogy egy látható helyen lévő, de közerkölcsöt nem sértő tetoválás miatt nem lesz alkalmatlan az illető.


Ezeket a jogszabály értelmezéséből szűrtem le, szóval a biztos az, amit ebből ki tudsz hámozni:

[link]

21/2000. (VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendelet

"...A fenti kórelváltozások minősítésénél legtöbb esetben az esztétikai szempontokat kell figyelembe venni, valamint egyes beosztásoknál azt, hogy a kezek keratotikus elváltozása a tapintás által történő érzékelést csökkentheti. A minősítések a pigmentációs defectusoknál a IV kategóriában lehet „AS”, valamint az I, II, III, S, K kategóriában abban az esetben lehet „AS”, ha az elváltozás nem generalizált, de ha igen, az főleg a ruhával fedett testrészen helyezkedik el, de adott esetben a rövidujjú ruházat még eltakarja (a fenti megállapítások vonatkoznak a tetoválásokra is). A tetoválásoknál figyelembe kell venni annak elhelyezkedését (fedett testrész), nagyságát, témáját, jellegét (szakma- és közerkölcsi szempontok); amennyiben a leírt követelményeknek nem felel meg, „AN” minősítés szükséges. A keloidos bőrelváltozás, ha kis kiterjedésű, fedett testrészen elfogadható, valamint abban az esetben, amennyiben a functiót nem befolyásolja, a felszerelés viselését nem akadályozza, a felszerelés az elváltozást nem irritálja. Amennyiben a fenti követelményekkel ellentétes, a minősítés „AN”. Minden egyéb esetben és elváltozásnál, minden kategóriában a minősítés „AN”."

Kis jelmagyarázat:

az „AS” jelzés = ALKALMAS

az „AN” jelzés = ALKALMATLAN


A lényeg ebből szerintem nagyjából érthető. Az orvosi szakszavakat persze én se értem, de az úgyis a bőrgyógyászati betegségekről szól, csak idevették a tetoválást is, hisz végülis az is egy bőrelváltozás.

Remélem tudtam segíteni...

2008. dec. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bűnügyi pályára készülök, tetoválás őrült vagyok. Lábfejem már kivan varrva... Nálam is nagy a dilemma hogy hova legyen a következő (szerintem a hátam 1/4 része lesz a befutó) Az én tudtom szerint is ha egyenruha fedi és erkölcsileg megfelel akkor semmi baj nincs. De várhatóan én nem egyenruhás leszek :-) Üdv.
2009. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
37%
Nekem van 3 csillag az alkaromon. (inggel lehet takarni) kerestem az rtf honlápján erre vonatkozó részt, de nem volt a kizáro okok között. ugyan még csak most felvételizem, de mire számíthatok az egészségügyi/pszihológiai vizsgálaton?
2010. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!