Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jelenthetem a rendőrségen a...

Jelenthetem a rendőrségen a felfüggesztett kamu facebook profilt?

Figyelt kérdés
Barátnőm elhagyott, mert valaki egy kamu FB profilról megírta neki, hogy állitolag én csalom őt. Ez nem igaz, de barátnőm elhagyott. Szeretném megtudni ki volt az. Ez rágalmazás, mert nem csaltam meg. Rendőrségen tehetek feljelentést? IP cim alapján megtalálják? Sejtem, hogy az a lány tette akit elutasitottam a barátnőm miatt.Megbüntetnék vagy mit kapna érte?Bűncselekmény végül is nem történt. Se fenyegetés se semmi. Csak egy kamu sztori

#rendőrség #Facebook #álprofil IP cim
2019. máj. 24. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Siman. Rendorok ezrei foglalkoznak majd az uggyel, talan meg Rex felugyelot is bevetik.
2019. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van abban, hogy ez rágalmazás, de a rendőrség a büdös életben nem fogja megtalálni az elkövetőt. A Facebook eleve szóba sem áll a magyar hatóságokkal, csak akkor, ha nemzetközi jogsegély-kérelemmel fordulnak az amerikai igazságügyi minisztériumhoz (Department of Justice) és azok úgy ítélik meg, hogy az ügy megfelelően súlyos és kellő mennyiségű bizonyíték áll rendelkezésre ahhoz, hogy egy amerikai szolgáltatónál őrzött bizalmas adatot előszedjenek. Sejtheted, mennyi erre az esély.
2019. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bár mondjuk sok emert lehetne akkor büntetni,mert pl kitalálok rólad valamit és elmondom a hozzátartozodnak.Nem fognak a FBI kijönni az tuti.
2019. máj. 24. 17:29
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha foglalkoznának ia az üggyel, max. azt derítik ki, hogy melyik gépről küldték, azt nemötudják bizonyítani, hogy pontosan ki küldte.
2019. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit ér a barátnőd, ha nem bízott benned.
2019. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt, hogy érted melyik gépről?
2019. máj. 24. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Úgy értem, hogy meg tudják nézni, hogy Pitike gépéről küldték a levelet, nagy valószínűséggel ő is küldte, de mondhatja azt is Pistike, hogy amíg kiment mosdóba, addig valaki az ő gépéről elküldte a levelet.
2019. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És Pistike milyen büntit kapna ezért?
2019. máj. 24. 19:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet, mert nem lehet bizonyítani.
2019. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez rágalmazás. Nem a rendőrségre tartozik. Már új BE. van. Magánindítványban saját ügyvéddel tehetsz büntető feljelentést az ügyészségnél, ami 10 ezer forintba fog kerülni (+ ügyvéd díj ).


De ki ellen fogod tenni, ha kamu profil volt? Szóval kereshetsz és magánnyomozót is ami 1 hétre olyan 300-400 ezer forint.


Ha bukod a pert akkor a költségeket neked kell majd fizetned. Szóval ha buksz egy pár millióba belekerül. És a végén még polgári perre is menned kell, mert a saját ügyvéded árát nem tudod ilyen esetben megtéríteni. És ha még cifrázzuk ez az egész beletelik 3 évbe legalább.


Megéri? Nem. Lépj túl. Nem is hozzád való volt ez a nő, ha így elhisz mindent random emberekenek... szóval még jól is jártál. Majd talalsz egy normálisat.

2019. máj. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!