Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségre, gyanusítotti...

Rendőrségre, gyanusítotti folytatólagos kihallgatásra inkább gyakornok ügyvéddel olcsóbban megéri menni, mint egy sima ügyvéddel?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben üzletszerű csalás miatt egy áruházban lekapcsoltak a rendőrök és előállítottak, csalás miatt, akkor kihallgattak gyanusítottként, most kell menni majd gyanusítotti FOLYTATÓLAGOS kihallgatásra. Arra gondoltam, hogy ügyvéddel kéne menni, mert a rendőrségen sokszor olyan embertelenűl bánnak az emberrel, nem fizikailag, hanem szóban. Kiabálnak, ordítanak, egyszer olyan is volt, hogy a rendőrúr a gyanusítottat aki szintén férfi volt, elkezdte simogatni, ezt még régebben médián keresztűl hallottam, ha igaz...

A minap a bíróság előtt összefutottam egy ügyvéddel, mert fekete talár volt rajta zöld csíkkal, épp ült be a kocsijába. Leszólítottam, elmondtam a szitut, megkérdeztem eljön-e velem, de azt mondta, hogy ő csak kirendeléseket vállal, de tud ajánlani ügyvédet aki el tudna jönni, de drága. Kb.40 ezer. Azt is mondta, hogy ügyvéd gyakornokot nézzek interneten és hívjam fel, ők elvállalját 10-15 ezerért is, csak olcsóbb. Szerintetek mennyire igaz, hogy gyakornok ügyvédet, ha keresek ő olcsóbb? Tényleg olcsóbbak a gyakornok ügyvédek vagy csak ezt az az egy ügyvéd mondta?



2019. jún. 23. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Abszolút megéri ügyvéddel menni, a fakabátok egyből kulturáltak lesznek tőle, ha meg nincs ott az ügyvéd, nagyon észnél kell lenned, mert emberkednek, nagy a pofájuk, simán megpróbálnak rákényszeríteni hogy írj alá olyan jegyzőkönyvet, amibe nem azt írták amit mondtál, jegyzőkönyvön kívül próbálnak kiszedni belőled információkat, és így tovább. Erre egy akármilyen kezdő ügyvéd is jó.

De a legjobb az, ha olyan ügyvédet találsz, akit már ismernek azon a kapitányságon. Nekem az egyik ügyvédem azelőtt ügyész volt, és mikor bementünk a kapitányságra, egyből pattant a rendőr hogy a kedvében járjon; egy másik alkalommal meg egy másik ügyvédem volt, aki azelőtt maga is rendőr volt, és mikor mentünk befelé, szembejött a kapitányságvezető, és összeparoláztak ott az én ügyemet előadó nyomozó előtt, hogy szia Ferikém, szia Józsikám, hát mi van veled, ezer éve nem láttalak - sima ügyem volt szerinted utána? :)

2019. jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ügyvéd. Egyszer mondd jegyzőkönyvbe, hogy a nyomozati szakban nem kívánsz vallomást tenni, végig élni kívánsz a hallgatás jogával (Miranda-szabálynak nevezi a hazai jogirodalom is), az ügyészségi szakban fogsz minden részletre kiterjedő vallomást tenni (akkor sem kell, de így együttműködőbbnek tűnsz).


Ezután több kérdés neked a nyomozati szakban nem tehető fel.

2019. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi kamus van itt :D
2019. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:D ügyészasszony
2019. jún. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!