Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennek a rablónak esetében...

Ennek a rablónak esetében miért került sor őrizetbevételre és letartóztatásának előterjesztésére?

Figyelt kérdés

Kiraboltak a multkor egy dohányboltot, pár óra mulva már netem fent volt, hogy keresik az elkövetőt, nem elfogatóparancs alapján, hanem ismeretlen tettes és aki felismeri a rablót jelezze a rendőrségnek.


A rabló is meglátta a médián, hogy kitették a kameraképet, ekkor önként feladta magát a rendőrségen, hogy igen ő van a képen.


Kérdésem:

Miért vették őrizetbe és miért kezdeményezték letartóztatását, holott nem menekült, hanem önként bement a rendőrségre és bevallotta, hogy ő követte el?


Szerintem az elrejtőzés kilőve.

Nem értem miért van szükség kényszerintézkedésre.

Nem bántott senkit, nem is fegyverrel, hanem szóban mondott valami fenyegetőt és csak 8 ezret zsákmányolt.


Gondoltam megkérdezem, mert már több ilyen volt, hogy önként bement valaki, feladta magát, nem elbújt és mégis őrizetbe vették.



2019. jún. 30. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért mert egy semmirekellő bűnöző aki csak roncsolja a társadalmat. Az ilyet nem kényszer intézkedéssel kell kezelni hanem azonnal bezárni. Ha egyszer megtette megteszi újra.
2019. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 árokpart ***** válasza:
Szerintem szökés-elrejtőzés veszélye miatt. Nyitottak a határok a schengeni tagságunkból kifolyólag. Egyébként emiatt alkalmaznak azóta több esetben mint korábban sokszor jóval kisebb bűncselekmények esetén. Régebben ugye útlevél kellett és volt határellenőrzés is. Akkoriban azonnal bevonták az útlevelet és szinte utána kizárt volt a szökés, elrejtőzés veszélye még a 2000-es évek elején is. Akkor emiatt lehetett sokszor aránylag még akár 5 évet meghaladó szabadságvesztéssel büntetendő cselekmény esetén is szabadlábon védekezni. Ugye az osztrák határon húzodott korábban a schengeni határ.Útlevél nélkül, még hamis útlevéllel is esélytelen volt átlépni a számítógépes regisztráció miatt. Az útlevélnek több mint 3 hónapig érvényesnek kellett lenni pl. még 2001-ben is, hogy Hegyeshalomnál átlépd a határt. Ugye ha már valaki szökött volna akkor is nyugatra akart volna menni. Nem hinném, hogy pl. Horvátországba vagy Romániába vagy Ukrajnába szökött volna valaki egy ilyen esetben.
2019. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 árokpart ***** válasza:
Alkalmaznak előzetes letartóztatást lemaradt bocsánat.
2019. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert kiemelt bűncselekmény a rablás.
2019. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!