Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bkv büntetés (összetett kérdés)?

Bkv büntetés (összetett kérdés)?

Figyelt kérdés

Szóval röviden:

-Barátnőmet kb 15 évesen megnüntették mert jegy nélkül utazott (már nagykorú egy ideje)

-Szülei lesz@rták kb, nem lett befizetve, a postát nem sokszor nézték. A büntetés kamatozott szépen.

-Valahogy egy éve kapott újabb felszólítást, (már mint nagykorú) hogy már valami jegyző intézkedik meg nem tom. Elvileg befizetett 60k-t vagy mennyit. Lehet elrontotta a közleményt, ezért most folytatódott a sztori.

-Ő már kb 2 éve elköltözött, a szülei eladták a házat 1 éve, a posta nagy része valszeg azóta oda megy.

-Most júli 24-én valami megbízott behajtó által levontak 110 ezer forintot ( 80 ezret a megtakarításából).

Szóval csak postán értesítik az embert az normális?( bankszámlaszáma nem tudom honnan lett meg) Meg hogy egy kiskorút megbsznak és felnőtt korára is őt szivatják, nem a szüleit?

Nyílván ők is hibásak, de a bkk ezt addig hagyhatja kamatoztatni, amíg gondolja? Nem lehet ezzel semmit csinálni már?

(Bocsi hogy szörnyen írtam le de telóról vagyok)



2019. júl. 29. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mire fel fizette be a 60 ezret? Úgy értem, kapott akkor egy levelet, amiben ez az összeg állt? Menjen be a bkk-hoz és kerestesse meg azt a pénzt. (utalta vagy hogy fizette be?)

"Szóval csak postán értesítik az embert az normális?" Menjenek ki személyesen, vagy mire gondolsz?

2019. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tartozások 12 hónap utàn “elévülnek”, kivéve de ha évente egyszer a legutolsó ismert lakcímén levélben értesítik az adóst. Az nem számít ha nem veszik át vagy visszamegy stb. Ekkor a végrehajthatóság 12 hónapja újraindul és természetesen kamatozik. Mivel ma már egyszerűbbek ezek a folyamatok, így a MOKK intézkedik. Pikk-pakk inkasszálnak (bármit) és viszik, amit kell. Bármilyen számlát nyit ott kérnek adószámot. Az adószámod alapján pedig pillanatok alatt megtalálják a belfoldön nyitott (megtakarítási) számlákat is és visznek mindent. Szerintem köhögjétek ki és legalább vége lesz.
2019. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Egy netbankon fizette be, az utolsó levélbe kiírt összeget. És pl telefonra gondoltam.


#2

Köszönöm szépen! Hát senki nem vett át egy levelet sem, csak bedobálták a postaládába. Ilyenkor akkor el kellett volna évülni? Itt kb 8 évről beszélünk amúgy.

Meg most épp az van a kedves bkk honlapján, hogy ha 30 napon belül nem rendezed a 16000 forintot, akkor abból 32500 lesz és újabb 30 nap múlva a bkk harmadik felet (“behajtót”) alkalmaz. Ami most meg is történt csak 8 év alatt és 110.000 forint összeggel.

2019. júl. 29. 20:42
 4/4 Gugu Gabor ***** válasza:

", kivéve de ha évente egyszer a legutolsó ismert lakcímén levélben értesítik az adóst. Az nem számít ha nem veszik át vagy visszamegy stb. Ekkor a végrehajthatóság 12 hónapja újraindul és természetesen kamatozik."


Szedjétek elő ha van arról a befizetésről szóló akármilyen bizonylatot (netbankos is jó) aztán lehet érdeklődni.

2019. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!