Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A különböző internetes oldalak...

A különböző internetes oldalakra melyik ország jobszabályai érvényesek?

Figyelt kérdés
Példa: tegyük fel, hogy létezik egy weboldal ami egy magyar szerveren van. Erre gondolom a magyar jogszabályok érvényesek. Da mi van az olyan felhasználókkal, akik nem magyarországról érik el ezt az oldal, hanem mondjuk Oroszországból. Oroszországban pl. úgy tudom, hogy tilos a homoszexualitást "propagáló" anyagok terjesztése. Ez azt jelenti, hogy ha pl. egy orosz melegjogi aktivista feltölt egy magyar szerverre egy homoszexualitást "propagáló" anyagot, akkor őt Oroszországban ezért jogilag felelősségre vonhatják? Egy magyar szerverre töltötte fel az anyagot, ahol ez nem tiltott dolog, vagy is elvileg nem szegett szabályt. Vagy igen? Melyik ország jogszabályai érvényesek ilyenkor? Ez hogy működik?

2019. aug. 2. 16:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez persze csak egy példa, nem vagyok benne biztos, hogy ez az oroszországi dolog tényleg így van-e, de nem is ez a lényeg, ezen ne ragadjon le senki.
2019. aug. 2. 16:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel Oroszországból kezdeményezte a feltöltést, így felelősségre vonhatnák, mert ott indult el a tevékenység. Illetve ilyenkor simán azt is figyelembe vennék hogy Oroszországban is elérhető a weboldal így mondhatni magasról tesznek arra hogy a fájl fizikailag hol van, a monitoron ugyanúgy látszódik.
2019. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Összegezve annyi különböző tényező van hogy esélytelen hogy a szerver fizikai helye miatt mentesülne valaki.
2019. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszer az illető Oroszországban tett valamit aki ott tiltott, akkor a kutyát nem fogja érdekelni hogy amúgy a weboldalt üzemeltető szerver hol van.
2019. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!