Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy élelmiszeripari üzlet...

Ha egy élelmiszeripari üzlet (cukrászda) nem felel meg az egészségügyi előírásoknak, van rá lehetőség, hogy egy véletlenszerű ellenőrzést kiküldeni hozzájuk?

Figyelt kérdés
Cukrászdában dolgoztam próbaidőn, 5 alkalmat voltam, de egyszer sem írattak alá munkaszerződést. Napi 11 órát és 15 percet dolgoztam, amiből a 15 perc az a szünet volt. Egészségügyi kiskönyvet szintén nem kérnek el az ott dolgozóktól, valamint bőrbetegséggel dolgozott ott egy fiatal lány, ami mellesleg egy fertőző betegség volt és egy másik lány is elkapta tőle, amivel nem hazaküldték, hanem kesztyűt adtak neki, hogy abban kell dolgoznia, majd amikor a másik lány is elkapta ezt, kirúgták a lányt. Diákoknak jelenléti ív sincs, hanem feketén dolgoznak egy viszonylag elég nagy neves cukrászdában és még sorolni tudnám mik történnek itt. Fogyasztóvédelemhez már sok esetben fordultam. Részükről én azt tapasztaltam eddig, hogy többre jutottam volna, ha helyettük egy darab kőnek mondom el a problémám.

2019. aug. 8. 19:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg az 5 alkalmam nem fizetik ki, mivel nem volt semmilyen munkaszerződés. Kétszer lett szólva az ottani "főnöknek", hogy utalja el, de nincs reakció. Ez ügyben szeretném megtudni, hogy ki tud ebben segíteni?
2019. aug. 8. 19:51
 2/9 anonim válasza:
NAV.
2019. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"Cukrászdában dolgoztam próbaidőn, 5 alkalmat voltam"

Tudod, miért csinálja ezt a cukrászda? Mert mindig van olyan idióta, aki kapható rá.

Első alkalmat sem kezded el munkaszerződés nélkül. Az elsőt se.

Első a papír, abban szerepel többek között, hogy mi a dolgod, mik a kötelességeid és mi a munkaadó kötelessége. Amíg nincs szerződés, nem kezdesz dolgozni.

Nem ötször, egyszer sem.

Amíg van ilyen balek, mint te, addig nem fog változni semmi.

Nem a navval meg a köjállal kéne fenyegetőzni, hanem a tükörbe nézni és alaposan elgondolkodni azon, hogy amilyen a mosdó, olyan lesz a törölköző is.

2019. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm ajánlott be, neki nem volt ilyen problémája. Az, hogy te ilyen határozott és okos vagy a monitor előtt ülve, az miatt jár a vállveregetés. Nyílván tudtam ezt, azért történt meg ugye? Tipikus megmondó ember. :)
2019. aug. 24. 02:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Legalább te egy tökéletes ember vagy és soha életedben nem hibáztál. Példaértékű. Adott a kérdés, normális válaszolás helyett meg idiótázol meg balekozol. Ujjkarate megy, gondolkodás már kevésbé.
2019. aug. 24. 02:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem nyafogni kell, meg nem másra mutogatni.

Nem vagyok tökéletes, de teljesen hülye sem.

Sokakkal ellentétben.

Gondold végig inkább, amit írtam. Nem olyan nehéz megérteni, csak tudom, fájdalmas azzal szembesülni, hogy baromságot csináltál.

Tetszik vagy nem, ha a munkáltatód látja, hogy mesüge vagy, akkor úgy is fog kezelni.

Más szavakkal: saját magadnak teszel keresztbe akkor, ha belemész a trükközésbe.

Nincs szerződés, nincs munka. Ilyen egyszerű.

A telefonodat sem adod oda valakinek azzal, hogy majd jövő héten kifizeti, ugye? Na.

Tanultál a hibádból, gondolkozz el rajta, és ne másokra mutogass ha te voltál a madár.

2019. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint leírtam, "nyílván tudtam ezt". Irónia nem jött át akkor. Az, hogy valaki hibázik, az azt jelenti, hogy hülye. Oké. :D Egy kérdést tettem fel, de sajnos a legokosabb ember sem tudott rá választ adni. :\

Mindegy is. Evolúciós zsakutcákkal nem érdemes érdemi vitába kezdeni, mert exponenciálisan sorvadnak el az ideg- és agysejtek. :)

2019. aug. 25. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Látom, nem érted.

Hát akkor marad az, hogy próbálj sértegetni, ha ettől érzed magad valakinek.

Sok sikert.

2019. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést. Hülyézel, idiótázol, balekozol egy kérdés miatt, amire nem tudtál választ adni, mert a kérdésem nem az volt, hogy hol rontottam el?

De ez már galambbal sakkozás, inkább kiszállok. :)

2019. aug. 25. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!