Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te, ha biztonsági őr lennél...

Te, ha biztonsági őr lennél odamennél a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Rendezvénysátornál volt egy tárcalopás az aug 20-i rendezvénysorozaton egyik este. Valaki bent járt az öltözőben, ahol a fellépők átöltöztek. Egy középkorú pasinak vitte el ismeretlen elkövető a tárcáják, iratokkal némi pénzzel. Nem is lett meg sem a tettes ,sem a cuccok másnapra sem. Oda bárki pedig nem tud bemenni, mert biztonsági őrökkel volt védve a terület, de családtagok bemehettek. A rendezvénysátornál kamera nem volt, de kb. 10 m távol egy villanyoszlopon volt egy búra alakú térfigyelő kamera.


Mivel ott dolgoztam szinpadot összerakni, szétszedni alkalmi munkásként, másnap egy 25 éves körüli baseballsapkás fickó ott ólálkodott az említett térfigyelő kameránál és nagyon nézett felfelé rá, nézegette sokáig, aztán elment. Arra gondoltam hogy lehet azt nézte, hogy merre néz a kamera, de ugye búrában van. Nekem gyanús és szóltam az egyik őrnek, hogy nem-e kellene megkérdezni tőle, hogy miért nézi a kamerát, nem-e ő vihette el a cuccot és észrevette, hogy van a közelben kamera és másnap visszament vizsgálgatni, hogy nem-e esetleg a sátor felé nézett. Mondtam az őrnek, hogy nagyon nézi a kamerát egy fickó, erre azt mondta, hogy hadd nézze, egészségére és nevetett.

Kíváncsiságból én is megnéztem, hogy a kamera merre néz, hát nem a sátor felé.


Szerintetek hibázott a biztonsági őr, hogy nem ment oda kérdőre vonni a srácot?

Ez szerintem egy kis lépcsőfok lehetett volna. Én nem mentem oda mert nincs jogom, de ha én biztonsági lettem volna, odamentem volna megkérdezni.

Ti odamentetek volna, ha biztonsági őr lettetek volna?



2019. aug. 24. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Nem hibázott.

Tegyük fel odamegy. És akkor?

Megkérdezi, hogy miért nézi a kamerát. OK. De szerinted mi van akkor ha tényleg elmondja hogy azt nézi merre lát rá a kamera, mert nem akarja, hogy ha később visszajön, akkor a biztonsági felvételen ő is rajta legyen. És? Nem tilos a biztonsági kamerát nézni és nem tilos az sem ha valaki nem akarja hogy rajta legyen a felvételen. Mit kezdett volna ezzel az infóval az őr szerinted?

Persze ilyen választ úgy sem kapott volna.

Amúgy lényegtelen, mert a srácot már felvette a kamera, hiszen a közelében mászkált és ahhoz elég nagy a látószöge még ha azokra a sátrakra amúgy nem is lát rá.

Ahogy az is biztos hogy ahol van 1 kamera ott van több is, mert nem viccből rakják fel őket, hanem hogy valamiféle védelmet adjanak.

2019. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, nem is mondtam, hogy ez bizonyító tény lenne, csak egy kis lépcsőfok.

Arra is gondoltam, hogy aki bent a rendőrségen élőbe nézi a kemerát lehet látta, hogy egy ember nézeget belefele.

Amúgy nem láttam még soha olyat, hogy valaki nagyon frltűnően bámulna egy kamerát.

Nekem gyanús volt. De másnak lehet nem.

2019. aug. 24. 19:48
 3/3 kovpet ***** válasza:
100%

"Én nem mentem oda mert nincs jogom"


Pontosan ugyan olyan jogaid vannak mint annak a biztonsági őrnek.

2019. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!