Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet feljelenteni egy...

Hol lehet feljelenteni egy külföldi hackert, illetve van e értelme, account feltörésért feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Valami hollandiai suttyó feltörte a twitch accountomat, igazából nincs értéke számomra, nem vesztettem semmit csak jött az értesítés hogy valaki belépett az accountba hollandiában. Lekövettem az ip-t, megvan a tulaj neve is, viszont van értelme feljelenteni?

2019. aug. 26. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Név-cím-házszám is tartozott az IP-hez és mindhez hozzá is fértél? Egyébként a kiindulópont ritkán esik egybe a tényleges tettessel, erre valók a zombigépek -és hálózatok amiken keresztül lehet dolgozni.

Te tehát feljelentheted Bran Swanenburgot Hollandiában, míg a valódi tettes teljesen más országban dolgozik.

2019. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ezért tartom szinte teljesen feleslegesnek, kétlem hogy a hacker lett volna akkora gyökér hogy nem tünteti el a tényleges saját ip-jét...
2019. aug. 26. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy volt akkora gyökér. Mit mondanál a hatóságnak, akinél feljelentést teszel, hogyan derítetted ki ip alapján, ki a fickó?
2019. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kamu. Persze vannak keresők ahova beírod az ipt és kidob neveket. De az a szolgáltató... A lakcímet sem fogod tudni.... úgyhogy kamu kérdés.
2019. aug. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!