Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ezért feljelentést tesz...

Ha ezért feljelentést tesz milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Az egyik polgármesterjelölt azt mondta még tavaj hogy ha ő lesz a polgármester akkor be szüntet és nem enged működni semmilyen klubot a faluban pl nyudíjas, kézimunka és népdalkör mondván hogy semmi hasznuk nincs. Ezt konkrétan anyámnak mondta, ő meg elmondta néhány személynek akik benne vannak ezekben a klubokban. Ezt valaki visszamondta neki. Most meg feljelentéssel fenyegeti anyámat.

2019. szept. 5. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok gyakorlott ebbe. De adta ezt írásba? Fenyegető hangnemben adta elő? Ha csak szóba adta és nincs róla hangfelvétel akkor szerintem nem nagyon nagy az esély rá hogy ez komoly fenyegetés lenne.

Szerintem inkább hozzáértő személyt keress fel. Sok tényező nem ismert így nem nagyon lehet külsőskent segíteni.

2019. szept. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hogy feljelenti anyámat telefonon mondta, amit felvett a telefon. Az eredeti tavalyi beszélgetésről amikor a fent leírtakat mondta arról nincs semmi felvétel.
2019. szept. 6. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok tényezőn múlik hogy ha tényleg megteszi-e az adott illető a feljelentést akkor kivel mi lesz.

Ilyenkor bármit csinálsz sose törj meg, mert így bemárthatod saját magadat még úgyis ha a másiknak semmi bizonyítéka sincs rád. Ajánlott kerülni bármiféle bevallást, ha nem tudja rád bizonyítani akkor semmit sem ér az üres szavával még akkor is ha igaza van.

Én csak ennyit tudok segíteni, hogy vannak jogok amik bárkit megilletnek, és ha pánikolsz akkor csak rontod a saját helyzeted, ehelyett minél inkább tanulmányozni kell a dolgokat, ha eljut a feljelentésig is akkor a jegyzőkönyvet vagy egyéb ilyeneket kell minél tüzetesebben kivizsgálni és azokból kihozni magadat minél jobb helyzetbe.

Gondolom nem ilyen válaszra vártál, nincs tapasztalom az ilyenekbe, ezt is amit leírtam internetről tudtam meg hogy mi történt a konkrét illetővel aki azáltal hogy résen volt sikerült kihozni magát sokkal jobb helyzetbe.

De szerintem következményei nem nagyon lehetnek ennek mivel alapjog a szolásszabadság ami mindenkit megillet.

Remélem tudtam segíteni.

2019. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!