Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nemkívánatos személy...

Ha egy nemkívánatos személy akar bejönni az udvarra a sokadik figyelmeztestés után ráuszíthatom a kutyát?

Figyelt kérdés
Ha nem hallgat a figyelmeztető szóra és az illető és bejön az udvarra és a kutya megöli miután ráuszítottam akkor engem feleősségre vonhatnak és elítéhatnek ezért? Szabhatnak ki büntetést velem szemben?
2019. szept. 9. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

NEm, nem uszíthatód rá a kutyát. HA megteszed, akkor legalább is veszélyeztetés, testi sértés, súlyos esetben emberölés miatt büntetnek meg, méghozzá teljesen jogosan.

HA egy nemkívánatos valaki bejön az udvarra, akkor kihívod a rendörséget és/vagy feljelentést teszel ellene.

2019. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
37%
Sajnos itt megbüntetnek, amerikàban agyon is lôhetnéd itt sajnos nem. Ne vàrd meg míg bemegy, engedd el a kutyàt még mielôtt bemenne a nyomorékja. Am a kaput érdemes zàrva tartani ha otthon vagy akkor is.
2019. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Mi van? Mármint a saját magánterületeden?


Ha első felszólításra nem takarodik ki, akkor nyugodtan küldd a blökit!


Ha nem lennél ott, és ő nem venné észre a kutyát, bemenne, és a kutya elkapná, akkor te lennél a hibás?


Ezt hagyjuk, jó?


Ha nincs ott a kutya, akkor nyugodtan kapj fel valamit ami a kezed ügyébe akad, és ha felszólításra nem hajlandó kimenni akkor addig üsd amíg fel tud állni!


Utána azonnal hívj mentőt!


Nyugodj meg, SEMMI BAJOD NEM LESZ!

2019. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Már az is szívesség a részedről, hogy a felszólításig visszafogod a kutyát!
2019. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen saját magánterületemen és felszólítanám, figyelmeztetném nyomatékosan érhetően és hangosan a nemkívánatos személyt, hogy ne próbáljon meg bejönni a kerítésen belűl, mert elengedem a kutyát.
2019. szept. 9. 16:47
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

#3 vagyok:


Nyugodtan tarts eközben egy ásót/fejszét/egyebet a kezedben, és ezt úgy közöld vele hogy közben oda is mész a kutyához!


Ha balhéra kerülne sor, a KEZÉRE, és a LÁBÁRA célozz!!!!!

2019. szept. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

#6 vagyok:


Ha fejszével befésülöd a haját, azt nehéz lesz önvédelemnek beállítani! :D

2019. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha szeretnél börtönben lenni hosszabb ideig, akkor az 51%-os tanácsát fogadd meg, egyébként jobb, ha nem teszed!
2019. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

#7, #8-nak:


Mivel a birtok-határ egyértelműen jelezve van a kerítéssel, így kezdésnek magánlak-sértés.


Folytatom:

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


Remélem olvasni tudsz!

2019. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9 vagyok:


Ha megpróbálnának vádat emelni bármiért is, ez az egy paragrafus "kiüt" bármilyen vádat! Itt egy pont.

2019. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!